Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skutočný dôvod, prečo je logo McDonaldu žlto-červené

McDonald´s pixabay 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Máte pocit, že vždy, keď sa priblížite k McDonaldu, tak vám začne škvŕkať v žalúdku? Dôvodom nie je vôňa hranolčekov či burgerov, ide o záležitosť psychológie a súvisí to s farbami loga.

Farby žltá a červená boli vybrané z určitého dôvodu. A nie, nie je dôvodom to, aby sa hodil k mcdonaldovskému klaunovi. V skutočnosti to celé súvisí s vedou. Červená farba stimuluje a považuje sa za aktívnu. Zvyšuje srdcovú frekvenciu, čo pomáha naštartovať chuť do jedla. Žltá farba sa spája so šťastím a ide o najviditeľnejšiu farbu pri dennom svetle. Logo McDonald´s nie je preto vôbec ťažké zbadať aj na preplnenej ulici.

Mcdonald 370465_640.jpg
pixabay.com

Mozog spracováva farbu pred tým, ako spracováva slová a tvary, preto si reťazec vybral tieto farby pre svoje logo. Červená a žltá vyvoláva pocit hladu, povzbudzuje k nákupu produktu a zároveň zaručuje, aby sa človek cítil šťastne.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 13. marca 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: