Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozrite sa na bizarné prípady nahoty, ktoré Facebook neakceptoval!

Hands 1167615_1280.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Facebook už viac krát videl sexualitu aj tam, kde nie je. Príkladom je i tento prípad, kedy táto sociálna sieť cenzurovala fotku zverejnenú užívateľom, pretože ukazovala dve ženy hore bez. To by bolo celkom normálne, keby tie ženy neboli z mramoru!


V skutočnosti zverejnené snímky nemali nič spoločné so sexualitou, neboli urážlivé a ani neprípustné. Reprezentovali totižto sochy umiestnené na fasáde budovy vo francúzskom meste Orléans.

Facebook censure une photo de statues aux seins nus a orleans_image_article_large.jpg
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

Facebook opäť udrel! Po obraze Gustava Courbeta s názvom Pôvod sveta, ktorý vystavuje na zrak verejnosti ženské pohlavie v Múzeu Orsay v Paríži, má sociálna sieť nový cenzurovaný príspevok zobrazujúci dve nahé ženy. Opäť platí, že nešlo o pornografický obraz, ale umelecké dielo: v tomto prípade dve sochy na budove v Orléans.

www.bfmtv.comFoto: www.bfmtv.com

Zdanlivý objekt „škandálu“ publikoval E. Millet na svojom blogu, ktorý venoval mestu Orléans. Tento vášnivý historik napísal príspevok o budovách a rozhodol sa ho podporiť zverejnením na Facebooku, aby zvýšil jeho čítanosť. Prezentačný obrázok článku však neobišiel cenzúru a po šiestich dňoch bez problémov dostal E. Millet správu z Facebooku, že jeho „publikácia nerešpektuje pravidlá pre reklamu.“ Výstraha je jasná: stránka neakceptuje „reklamy s nahotou, i keď nemajú sexuálny zámer“, ktorý zahŕňa „nahotu s umeleckými alebo vzdelávacími účelmi.“

Publikácia bola nakoniec skutočne pozastavená a odstránená.

Ak sa aj ty rozhodneš pochváliť nejakým výletom, vsaď radšej na fotky s prírodou. Facebook vidí všetko!  (:shock:)

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronikaDátum 28. apríla 2016Zdroj www.journaldesfemmes.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: