Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo je ostrov Poveglia označovaný za ostrov hrôzy? Jeho temná minulosť vám napovie!

Befunky collage 9.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Počuli ste už o talianskom ostrove hrôzy Poveglia, ktorý sa stal pohrebiskom niekoľkých tisícok ľudí? Tento malinký a nenápadný ostrov je priam nasiaknutý utrpením a hrôzami, ktoré tu ľudia prežívali. Našli by ste odvahu a preskúmali jeho zákutia?

Ostrov Poveglia patrí medzi najstrašidelnejšie miesta sveta, no napriek tomu sú v historických dokumentoch spomenuté časy prosperity. Údajne bol b 9. storočí ostrov údajne vo veľkej miere osídľovaný. Bol tu postavený kostol a rôzne iné budovy, ktoré obyvateľom spríjemňovali život. Neskôr sa však ostrov Poveglia zmenil zo strediska života na stredisko smrti! Bol využívaný ako pohrebisko obetí moru.

??☠️ #poveglia

A post shared by Andrés Ojos (@andrewmceyes) on

Legendy sú ešte mrazivejšie. Už v rímskych časoch sa stal ostrov evakuačnou nemocnicou pre všetkých nakazených – živých či mŕtvych. Každý, u koho sa prejavil čo i len jeden príznak epidémie, bol násilím presťahovaný na ostrov smrti. Údajne tu našlo svoj hrob cez 160 000 ľudí!

Následky temnej histórie môžeme vidieť dodnes. Zemina na ostrove je plná ľudských pozostatkov, ktoré sa dostávajú dokonca aj do mora. Rybári sa boja loviť v blízkosti ostrova, pretože sa obávajú, že namiesto rýb ulovia ľudské kosti.

#venezia #poveglia #amicidicasacapovilla #domenicainbarca

A post shared by Diana Siviero (@deriama) on

To však nie je všetko! V 20. storočí bol na tomto ostrove vybudovaný ústav pre duševne chorých. Údajne žil na ostrove doktor, ktorý blázinec a jeho pacientov tajne využíval na svoje zvrátené experimenty a lobotómiu. Po tom, čo zmasakroval mnohých pacientov, sa zbláznil a spáchal samovraždu.

#shooting #poveglia #arrimini #venice

A post shared by Francesco Marotta (@francesco_marotta) on

Blázinec bol zavretý v roku 1968 a odvtedy ostrov chátra a mení sa na divočinu. Talianska vláda sa snaží ostrov Poveglia predať, no zatiaľ sa žiaden kupec nenašiel. Domáci sa tomuto miestu zďaleka vyhýbajú. Hovorí sa, že je ostrov domovom mnohých duší, ktoré svojou hrôzou odháňajú každého návštevníka.

Bohužiaľ, aj keby ste našli odvahu navštíviť tento ostrov, v súčasnosti to nie je možné. Ostrov je vlastnený talianskou vládou a bežný človek naň nemôže vstúpiť. Kto vie prečo?

Kitchen of abandoned psychiatric hospital

A post shared by Country Urbex (@country_urbex) on

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 3. mája 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: