Prehľad hudobných noviniek: Gwen Stefani má nový videoklip, James Bay získal významné ocenenie!

Zdieľať
stiahnuť (1)

Prečítaj si, s kým pracuje na novom albume Madonna a ako sa bude volať siedmy album Coldplay! Pripravený je prehľad hudobných noviniek.

1.

Americká kapela The Killers zverejnila nový vianočný singel Joel, the Lump of Coal, na ktorom spolupracoval aj komik a moderátor Jimmy Kimmel. Skladba má už aj videoklip.

https://www.youtube.com/watch?v=3WQl0K_qSsE

2.

Siedmy album skupiny Coldplay sa bude volať A Head Full of Dreams. Líder skupiny Chris Martin uviedol, že sú s kapelou uprostred prác a na albume chcú pracovať s takým nasadením, akoby bol posledný.

3.

Nicki Minaj predstavila tracklist k novému albumu The Pinkprint, ktorý vyjde 15.decembra. Nahrávka bude obsahovať 16 skladieb a hlasy množstva známych spevákov. Štyri  pesničky boli už vydané ako single – Pills N Potions, Anaconda, Only a Bed Of Lies.

4.

Cenu BRIT Awards v kategórii Critics´ Choice získal James Bay. Spevák získal veľkú popularitu minulý rok, keď uviedol na trh debutové EP The Dark of the Morning, pričom tento rok k nemu pridal aj ďalšie dve – Let It Go a Hold Back the River. O tomto spevákovi ešte budeme počuť!

5.

Gitarista kapely Green Day Jason White má rakovinu hltana. Našťastie je nádor liečiteľný, a tak sa má hudobník už čoskoro úplne zotaviť.

6.

Nomináciám na Grammy kraľuje Beyoncé, Sam Smith a Pharell Williams. Každý z nich sa môže stať víťazom až v šiestich kategóriách.

stiahnuť

7.

Gwen Stefani zverejnila videoklip k skladbe Spark the Fire. V novinke si zahral aj Pharrell Williams.

8.

Madonna spolupracuje na novom albume s lídrom skupiny One Republic Ryanom Tedderom. Hudobník vyhlásil, že nový album bude to najlepšie, čo speváčka za poslednú dekádu ponúkla. Presný termín ani názov albumu ešte nie sú známe.

Madonna
Madonna arrives at the opening of Toronto's Hard Candy Fitness, on Tuesday, Feb. 11 , 2014. (AP Photo/The Canadian Press, Chris Young)

9.

Syn zosnulého Johna Lennona z legendárnej kapely Beatles  Julian Lennon a bývalý gitarista skupiny The Clash Mick Jones sa podieľali na charitatívnom singli All Together Now. Na novej verzii skladby od kapely The Farm pracovali spolu s ďalšími dvadsiatimi siedmimi hudobníkmi z celého sveta. Zoskupenie si dalo názov The Peace Collective a k novinke už zverejnilo aj video.

10.

Albumom roka 2014 je podľa čitateľov britského týždenníka New Musical Express debut rockového dua Royal Blood.

11.

Majk Spirit zverejnil novú skladbu Boh jediný, nový album s názvom Y by mal vyjsť už na jar 2015.

https://www.youtube.com/watch?v=_ZvwuUdxGHY

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom