Prehliadka filmov pokračuje

Zdieľať
ThinkstockPhotos 487619254
Thinkstock
BRATISLAVA 15. novembra 2015 (N/PR) – Bratislavský samosprávny kraj sa tento rok stal partnerom sedemnásteho ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava. Festival má pred sebou ešte tri dni.
„Medzinárodý filmový festival v Bratislave je už dlhé roky súčasťou bratislavskej jesene. Aj tento rok predstavuje divákom nielen oceňované filmy z iných festivalov, ale prináša aj diela začínajúcich filmárov,“ skonštatoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Medzinárodný filmový festival Bratislava prináša do bratislavských kín už po sedemnásty raz hrané, dokumentárne aj animované filmy z celého sveta. Až do utorka sa bude premietať v troch kinosálach Kina Lumiére, v Kine Mladosť a v Kine Nostalgia. Sprievodný program je aj v Gorila.sk Urban Space.
Súčasťou programu sú aj špeciálne sekcie, programy venované dejinám filmu aj filmovej gramotnosti a pocty osobnostiam svetového filmu.
Dnes sa v Kine Lumiére predstaví napríklad mexický film Králi mesta duchov, česká komédia Stratení v Mníchove, ale aj film Lucifer z belgicko-mexickej produkcie. Kino Nostalgia má dnes večer naplánované premietanie slovinsko-chorvátsko-srbského filmu Zvizdan, ktorý bol ocenený Cenou poroty aj na filmovom festivale v Cannes.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom