Filmový festival v Cannes plný hviezd. Jedna však zatienila všetky ostatné

Zdieľať
Carys Zeta Douglas, from left, Michael Douglas and Catherine Zeta-Jones
Michael Douglas s manželkou a dcérou, Cannes 2023 AP Photo/Daniel Cole

Veľkolepý filmový festival v Cannes vo Francúzsku odštartoval v utorok večer svoj 76. ročník. Na červenom koberci sa vystriedali hollywoodskí herci zvučných mien, ale aj krásne dámy v úchvatných róbach. Najväčšiu pozornosť však upútal herec Johnny Depp (59). Ten sa vrátil na filmové plátna prvýkrát od ostro sledovaného rozvodu s exmanželkou Amber Heard, ktorá ho obvinila z domáceho násilia.

Johnny Depp, Cannes 2023
Johnny Depp na 76. ročníku festivalu v Cannes Vianney Le Caer/Invision/AP

Festivalový večer sa začal premiérou dobovej drámy Jeanne du Barry (Kráľova milenka), v ktorej si hlavnú úlohu zahral práve Johnny Depp. Napriek tomu, že mnohí prítomní návrat amerického herca oslavovali, začiatky akcie sprevádzali aj protesty. Podľa skupiny francúzskych hercov a herečiek uvedenie filmu s Deppom na festivale vyjadruje názor, že vo Francúzsku možno beztrestne páchať násilie.

Johnny Depp, Cannes 2023
Johnny Depp, Cannes 2023 Vianney Le Caer/Invision/AP)

Nový film s Deppom rozpráva príbeh mladej dievčiny Jeanne, ktorá pochádza z chudobnej rodiny, avšak vďaka svojej kráse a inteligencii sa dostane na vrchol spoločenského rebríčku. Ako kurtizána sa stane obľúbenkyňou kráľa Ľudovíta XV., ktorý netuší o jej pomeroch a vďaka nej sa začne opäť tešiť zo života. Medzi dvojicou sa vytvorí vášnivé spojenie a Jeanne sa napriek konvenciám sťahuje do Versailles, kde spôsobí veľký rozruch.

Michael Douglas, Catherine Zeta-Jones, Carys Zeta Douglas
Michael Douglas, Catherine Zeta-Jones, Carys Zeta Douglas Vianney Le Caer/Invision/AP

Okrem Deppa sa o pozornosť na festivale postaral aj jeho herecký kolega Michael Douglas (78), ktorý prišiel, aby si prevzal čestnú cenu festivalu. Douglasa sprevádzali jeho dve nádherné dámy – manželka Catherine Zeta Jones a dcéra Carys Zeta Douglas. Zatiaľ čo Catherine sa vynímala v exkluzívnej červenej róbe, dcéra Carys prišla v čipkovaných bielych šatách.

Michael Douglas, Cannes 2023
Michael Douglas, Cannes 2023 AP Photo/Daniel Cole

Festival Cannes ponúkne počas dvoch týždňov 21 súťažných filmov, ktoré sa budú uchádzať o prestížne ocenenie Zlatá palma. Ocenenie odovzdá víťazovi 27. mája predseda poroty, ktorým je tento rok švédsky režisér Ruben Östlund, vlaňajší víťaz so snímkou Trojuholník smútku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom