Hollywoodska hviezda na Slovensku: Michael Douglas s pracháčom na dostihoch

Zdieľať
Michael Douglas prišiel na Slovensko
Michael Douglas prišiel na Slovensko

To bola ale návšteva. A dokonca o nej takmer nikto nevedel. Slovensko totiž poctil svojou návštevou jeden z najpopulárnejších hollywoodskych hercov a držiteľ Oscara Michael Douglas s manželkou Catherine Zeta Jones. Dvojica sa stretla s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom. Herec známy z filmov ako Základný inštinkt, alebo Wall Street je mierovým veľvyslancom OSN a našim šéfom rezortu diplomacie sa stretol už v New Yorku. 

74 ročný herec a jeho o 25 rokov mladšia manželka pritom prišli na Slovensko v úplnej tajnosti a o ich návšteve takmer nikto ani len netušil. Michael Douglas je veľmi aktívnym mierovým veľvyslancom OSN, jeho angažovanosť je veľmi prínosná a rozhovor s ním inšpiratívny. Catherine Zeta-Jonesová je zase aktívna v charitatívnych organizáciách, ktoré sa venujú ochrane práv detí vo svete. Veľmi oceňujem angažovanosť známej hereckej dvojice,“ povedal Lajčák.

Zoznámenie pritom prebehlo počas 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN. „Teším sa, že som mohol na pôde nášho rezortu nadviazať na náš minuloročný rozhovor v New Yorku,“ dodal ešte minister. To však nebola jediná návšteva, kam sa dvojica vybrala. Po oficiálnom stretnutí s Lajčákom a jeho manželkou sa odobrali do Šamorína, kde ich hostil milionár a finančník Mário Hoffman. Práve v jeho rezorte sa totiž práve odohrávajú medzinárodné preteky v skokoch na koňoch. Po tomto popoludní v spoločnosti znnámeho podnikateľa mal hollywoodsky párik Slovensko opustiť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom