Prezidentský palác v Bratislave

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 05 14 oa21.48.44.jpg

V Bratislave sa nachádza veľké množstvo zaujímavých a jedinečných pamiatok, ktoré robia naše hlavné mesto jedinečným a zaujímavým. Tentokrát sme sa pozreli na Prezidentský palác, ktorý patrí k tým najväčším dominantám mesta. Súhlasíte?

Kde sa táto budova nachádza?

Prezidentský palác alebo Grasalkovičov palác je osovo symetrická rokoková budova, ktorá sa nachádza na Hodžovom námestí v Bratislave. Od roku 1996 v nej sídli prezident Slovenskej republiky.

Kedy bola budova postavená?

Palác dal postaviť v roku 1760 gróf Anton Grasalkovič, advokát a neskôr predseda Uhorskej kráľovskej komory. Po ňom je táto budova známa aj ako Grasalkovičov palác.

Prezidentská záhrada

Súčasťou paláca je rozsiahla záhrada upravená vo francúzskom štýle, ktorá nadväzuje na rozsiahlu záhradu bývalého letného arcibiskupského paláca. Koncom 90. rokov minulého storočia prebehla rozsiahla rekonštrukcia tejto záhrady. Podarilo sa do veľkej miery prinavrátiť pôvodný výzor parku.

Už ste boli v tomto paláci?

Každoročne, na výročie inaugurácie 15. júna, sa koná Deň otvorených dverí v paláci. A tak si môžete prísť pozrieť jednotlivé miestnosti paláca a priestory, v ktorých žije a pracuje prezident Slovenskej republiky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom