Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vodná nádrž Duchonka

Sni mka obrazovky 2018 05 14 oa21.44.10.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že naša krajina sa nemôže pochváliť vlastným morom, tak tu máme viaceré vodné nádrže, ktoré stoja za to. Nie všetky sú sprístupnené a dá sa v nich v lete kúpať, ale aj tak patria k tým najväčším zaujímavostiam Slovenska. Tentokrát sme sa pozreli na pár zaujímavostí o vodnej nádrži Duchonka. 

Kde sa táto vodná nádrž nachádza?

Vodná nádrž Duchonka sa nachádza na západnom Slovensku a je napájaná potokom Železnica. Nachádza sa v Považskom Inovci neďaleko obce Prašice v topoľčianskom okrese.

Rozloha tejto vodnej nádrže je až 17 hektárov a počas letných mesiacov patrí k veľmi obľúbeným turistickým strediskám. V okolí priehrady je množstvo podnikových i súkromných chát, takže sa tam dá bez problémov aj ubytovať.

Pre športových nadšencov to pravé miesto

Nachádzajú sa tam tenisové kurty, volejbalové ihrisko, ihrisko na minigolf i detské plochy. V nádrži si môžete okrem plávania skúsiť aj surfovanie, člnkovanie či vodné bicyklovanie.

Čo sa dá robiť v okolí?

Okolie vodnej nádrže očarí každého návštevníka určite bohatou ponukou turistických a cykloturistikých trás, či výbornými podmienkami na zber húb počas sezóny zberu.

 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 17. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: