Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žitný ostrov je najúrodnejšia nížina Slovenska

Sni mka obrazovky 2018 05 14 oa21.37.51.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť veľkým množstvom zaujímavých a jedinečných miest. Medzi takéto miesta určite patrí aj Žitný ostrov, ktorý je zaujímavý hneď z viacerých dôvodov a nájsť sa tam dá aj celkom veľa zaujímavých miest či pamiatok.

Žitný ostrov

Žitný ostrov je najväčším riečnym ostrovom v Európe a zároveň je najväčšou zásobárňou pitnej vody v strednej Európe. Ohraničuje ho z juhu koryto rieky Dunaj, zo severu jej rameno Malý Dunaj a na krátkom úseku aj Váh.

Celý Žitný ostrov je obrovskou zásobárňou podzemných vôd a jednou z najúrodnejších poľnohospodárskych oblastí Slovenska, pretože sa nachádza na juhozápade Slovenska a so svojím miernym až mierne teplým podnebím ide o najúrodnejšiu nížinu Slovenska.

Zaujímavé miesta na Žitnom ostrove

Najvýznamnejšie rekreačné strediská sú Dunajská Streda a Veľký Meder. Nachádzajú sa tam kúpaliská, ktoré navštevvujú nielen domáci, ale aj zahraniční turisti. Medzi turistami je tiež veľmi obľúbený aj splav Malého Dunaja.

Vodné mlyny

K zaujímavostiam Žitného ostrova patria vodné mlyny, ktorých je na Malom Dunaji hneď niekoľko. Napriek tomu, že mlyny už neslúžia svojmu pôvodnému účelu, tak sa ich oplatí navštíviť a dozvedieť sa tak niečo viac z ich histórie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 17. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: