Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V prípade núdze si vyzlečte podprsenku! Nie, to nie je vtip, môže vám to zachrániť život

Podprsenka.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.pinterest.com

Neuveriteľné, čo všetko nám dokáže zachrániť život. Toto by vám nenapadlo! 

Vedci každý rok objavujú nové spôsoby, aby mohli ľudstvu pomôcť. Ukrajinská vedkyňa Dr. Elena Bodnar, vytvorila tzv. „núdzovú podprsenku“. Táto podprsenka slúži vlastne ako tvárová maska v núdzových situáciách a môžu byť použité k ochrane ľudí, ktorým hrozí rôzne nebezpečenstvo, napríklad chemických výbuchov alebo útokov.

https://sk.pinterest.com/pin/19773685837208697/
sk.pinterest.com

Vyzerá to ako normálna podprsenka, ale keď ju oddelíte od seba, vytvoríte dve kyslíkové masky, ktoré možno umiestniť cez ústa a nos, zatiaľ čo jej popruh drží pevne na zadnej časti hlavy. Z jednej podprsenky dostanete dve masky, ktoré môžu zachrániť nielen ženu, ktorá nosí podprsenku, ale aj inú osobu, ktorá je s ňou.

https://sk.pinterest.com/pin/104145810112393479/
sk.pinterest.com

Elena Bodnar tvrdí, že ľudia sa pri tomto vynáleze najprv smejú, ale potom sa zamyslia, aký to má skutočne význam. Trvá iba 25 sekúnd, kým si priemerná žena nasadí toto ochranné zariadenie. K vytvoreniu tohto vynálezu sa inšpirovala černobyľskou katastrofou.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 8. januára 2017Zdroj www.forhealthylifestyle.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme