Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mladík vynašiel podprsenku, ktorá môže ženám zachrániť život pred rakovinou prsníka

Befunky collage 32.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Chlapca inšpiroval k tomuto vynálezu mamin ťažký boj s rakovinou. Teraz je slávny po celom svete. 

Keď mal Julian Rois Cantu 13 rokov, jeho matke bola diagnostikovaná rakovina prsníka. Bolo to, žiaľ, už po druhýkrát. Jeho matka roky bojovala s ochorením, ktoré nakoniec viedlo k dvojitej mastektómii. „Diagnóza prišla príliš neskoro,“ spomína si Julian. „Moja matka stratila obe prsia a takmer aj svoj život.“

Chalan.jpg
www.youtube.com
Jeho matka bola preňho inšpiráciou a tak sa Julian rozhodol, že svet potrebuje lepší spôsob, ako odhaliť včasné príznaky rakoviny prsníka. Lekári radia ženám, aby pravidelne chodili na vyšetrenia. Ale niekedy môže byť naozaj ťažké určiť jemné zmeny v tele. To je dôvod, prečo mexický mladík vynašiel podprsenku, ktorá by mohla zachrániť milióny životov.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Inovatívna podprsenka obsahuje 200 senzorov, ktoré môžu odhaliť skoré príznaky rakoviny prsníka. Podprsenka je určená na nosenie na jednu hodinu v týždni. Počas tejto hodiny snímače v podprsenke mapujú povrch prsníka a zbierajú dôležité informácie. Senzory sledujú štruktúru, farbu, teplotu a prietok krvi. Tieto údaje sa prenášajú cez bluetooth do počítača alebo aplikácie. Pri pohľade na tieto údaje môžu užívatelia povedať, či sa v ich prsiach vyskytli nejaké nezdravé zmeny.

Bez nazvu 2.jpg
www.youtube.com

Juliana táto myšlienka viedla k založeniu vlastnej spoločnosti Higia Technologies vo veku 17 rokov. Cieľom spoločnosti Higia je zlepšiť životy žien a predchádzať rakovine prsníka novou technológiou. Jeho spoločnosť nedávno dostala prestížnu medzinárodnú cenu Global Student Entrepreneur Awards (GSEA).

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 12. mája 2017Zdroj www.inspiremore.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: