Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pripravujú sa výrazné zmeny v Trestnom zákone! Miernejšie tresty za držanie tvrdých drog!?

Myanmar Heroin
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
In this photo taken on Feb 12, 2013, a heroin addict injects himself with heroin while holding a cigarette at an abandoned cemetery in Myitkyina, the provincial capital of Kachin state, Myanmar. Myitkyina is known for having one of the highest concentrations of drug addicts in the world. The Kachin Baptist Convention, an evangelical group with over 300 churches in the state, says nearly 80 percent of ethnic Kachin youth are addicts. Their drug of choice is heroin. In the shadow of war, even drug abuse becomes politicized. Gryung Heang, the pastor of the camp church, says the government is willfully turning a blind eye to drug abuse among the Kachin because it wants to decimate young potential fighters. Officials say such views are absurd. (AP Photo/Gemunu Amarasinghe)
reklama:
reklama:

Ministerstvo spravodlivosti má pripravenú novelu Trestného zákona, v ktorej sa hovorí nielen o dekriminalizácii marihuany, ale aj o miernejších trestoch za držanie tvrdých drog!

V novele zákona sa údajne hovorí aj o tom, že za držanie gramu marihuany, by človek nemal byť potrestaný záznamom v trestnom registri. Vraj mu bude hroziť maximálne pokuta. Zmeny v zákone sa údajne pripravujú aj preto, že sa chce polícia viac zamerať na dílerov drog a nie na ich občasných užívateľov.

Marijuana Goes Mainstream

S dekriminalizáciou trávy to však také jednoduché nebude! Policajti prižmúria oči len pri prvom prichytení, ďalšie takéto priestupky bude riešiť súd a po opakovaných priestupkoch hrozí dotyčnému až 5 rokov basy.

Ako uviedli Hospodárske noviny, zmeny sa budú týkať aj tvrdých drog. Držanie kokaínu, pervitínu a dokonca heroínu by mali súdy posudzovať miernejšie.

Takéto množstvo je údajne v novele navrhované ako množstvo povolené pre vlastnú spotrebu:

Marihuana – 1 gram

Heroín – 0,5 gramu

Kokaín – 0,3 gramu

Pervitín – 0,2 gramu

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 18. decembra 2014Zdroj Hospodárske Noviny, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., SITA/AP
K téme
reklama:
reklama:
reklama: