Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prírodné zaujímavosti na Horehroní, ktoré sa oplatí vidieť

Sni mka obrazovky 2018 09 04 oa15.35.41.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Horehroní je možné nájsť viacero zaujímavých miest aj priamo v prírode, ktoré stoja naozaj za to. Prečítajte si tento článok s niekoľkými tipmi na prírodné zaujímavosti Horehronia.

Bystrianska jaskyňa

Bystrianska jaskyňa je najväčšou jaskyňou južnej strany Nízkych Tatier. Nachádza sa v Bystrianskom krase v južnej časti Národného parku Nízke Tatry, pri obci Bystrá.

Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline

Lesnícky skanzen sa nachádza vo Vydrovskej doline asi 1 kilometer od Čierneho Balogu . Tento skanzen je živé múzeum, ktoré názorne vypovedá o lese a práci lesníkov v ňom. Bol založený v roku 2002.

Dobročský prales

Dobročský prales je prales, ktorý sa nachádza v katastrálnom území obce Čierny Balog. Územie pralesa je súčasťou rovnomennej národnej prírodnej rezervácie.

Jaskyňa mŕtvych netopierov

Jaskyňa mŕtvych netopierov je jediná sprístupnená vysokohorská jaskyňa na Slovensku, nachádzajúca sa v centrálnej časti hrebeňa Nízkych Tatier, na južnej strane masívu Ďumbiera.

Skala lásky pri Chvatimechu

Skala sa nachádza pri Chvatimechu pod kaplnkou sv. Antona Paduánskeho. Pri skale je mreža a na znak lásky si na ňu môžete zavesiť zámok.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 6. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: