Remišová: Pellegrinimu sa podarilo preklamať sa do prezidentského paláca, KDH prosí mladých o zotrvanie

Zdieľať
Najky  Martina Holečková Veronika Remišová
Foto: SITA/Diana Černák/Milan Illík , Canva

Kresťanskí demokrati vyzývajú mladých ľudí, aby aj napriek sklamaniam z výsledkov prezidentských volieb nezanevreli na Slovensko. Podľa nich je dôležité neprepadnúť skepse a nerezignovať, pretože demokracia potrebuje ich angažovanosť.

Kresťanskí demokrati vyzývajú mladých ľudí, aby po prezidentských voľbách nezanevreli na Slovensko.

„Cítime, že značná časť Slovenska a väčšina mladých ľudí je z výsledku prezidentských volieb sklamaná. Chceli by sme vás vyzvať, prosíme, neprepadnite skepse a nerezignujte. Nezanevrite na Slovensko, naša krajina vás potrebuje. Demokracia vás potrebuje,“ uviedli vo spoločnom vyhlásení poslanci za KDH Martina Holečková a František Majerský. Ako ďalej dodali, hlas moderného a prozápadného Slovenska nesmie zmiznúť.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

„My budeme aj naďalej pokračovať v hájení demokracie a právneho štátu,“ poznamenali. Zároveň zdôraznili, že jedným z výdobytkov novembra 1989 sú slobodné a demokratické voľby, ktorých výsledok sa nám nemusí vždy páčiť, no je potrebné ho rešpektovať.

Podľa predsedníčky strany Za ľudí Veroniky Remišovej tieto prezidentské voľby ukázali, že Slovensko je veľmi rozdelené a potrebovalo by viac spájať.

>>> Kompletné výsledky 2. kola prezidentských volieb

„No je takmer isté, že vládna koalícia bude vo svojej šialenej politike rozvratu Slovenska pokračovať. Petrovi Pellegrinimu sa podarilo preklamať sa do prezidentského paláca, ale napriek prehre Ivana Korčoka má demokratické Slovensko stále obrovský potenciál na ďalšie vzopätie sa voči garnitúre zla,“ uviedla a dodala, že boj za úspešné, prosperujúce a bezpečné Slovensko preto nevzdajú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Druhé kolo prezidentských volieb na Slovensku 2024 (fotografie)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom