Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Robo Roth prehovoril. Prvé slová po samovražde jeho manželky…Potokárová († 27) získala cenu

Robo Roth
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Robo Roth počas odovzdávania cien Foto: Facebook Nadácia Tatra banky
reklama:
reklama:

Objavil sa prvýkrát na verejnej akcii, aby prebral cenu, ktorú venovali in memorian jeho manželke. Herečka Slovenského národného divadla Monika Potokárová († 27) spáchala v pondelok samovraždu, počas piatkového večera jej však posmrtne odovzdali cenu za herecký výkon v inscenácii Ruské denníky. A prevzal ju práve Robo Roth, ktorý bol manželom Potokárovej.

Práve Roth bol ten, kto ju v pondelok našiel. Podľa našich ifnormácií z prostredia polície, sa mala mladá herečka obesiť. Talentovaná herečka sa rozhodla pre naozaj krutý spôsob odchodu z tohto sveta. Čo stálo za jej rozhodnutím nevedno, isté však je, že trpela depresiami, čo priznala aj v rozhovore s Adelou Vinczeovou pred takmer dvomi rokmi. Počas odovzdávania cien Nadácie Tatra banky to bola práve Vinczeová, ktorá celý galavečer moderovala. A potom, ako vyhlásili ocenenú Potokárovú, cenu prevzal osobne Robo Roth.

Ten aj prvýkrát vôbec prehovoril po smrti svojej manželky. „Ruské denníky sú dopísané. Monikine denníky sú dopísané. Monika Potokárová dala divadlu všetko, bohužiaľ, všetko. Som hrdý a je mi veľkou cťou, že som manželom Moniky Potokárovej. Poprosím vás o minútu ticha,“ povedal herec len s ťažkosťami v hlase, potom divákom v sále poďakoval a z pódia odišiel. Zo smrti svojej manželky je najviac zdrvený práve on. Nebola len jeho láskou, ale aj kolegyňou v niekoľkých predstaveniach. Jedným takým bola napríklad aj Lekcia v divadle Aréne, či v Ruských denníkoch, Mercedes Benzm ale aj Rivers of Babylon.

Okrem Rotha však prvýkrát prehovorila aj setra Monika Potokárovej Erika, ktorá pre denník Nový Čas povedala, kedy naposledy svoju sestru videla. „Monika sa ešte v sobotu rozprávala s mamou, aby jej objednala žehličku. Hovorila s rodičmi aj deň pred tragédiou. Možno je za tým niečo iné, ale nevieme čo. Večer pred nešťastím sa chystala na nejakú párty, kto vie, čo sa mohlo stať,“ povedala Erika. Tá svoju sestru videla naposledy pred mesiacom. „Zjavila sa u mňa sčista jasna, bez ohlásenia. To bol presne jej štýl. Vôbec nepôsobila dojmom, že by sa prišla rozlúčiť, alebo by mala čierne myšlienky. Mali sme ísť v lete na premiéru Vojny a mieru, ale napokon sme neodcestovali, preložili sme to na iný termín,“ dodala Erika.

Potokárová získa cenu in memorian
Potokárová získa cenu in memorianFoto: Facebook Nadácia Tatra banky
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: