Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rodina si zobrala z útulku dobermana. O niekoľko dní sa stalo niečo, čo jej zmenilo život!

Horizon33_2016 6 13_14 52 40.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Domáce zvieratká sú pre mnohých z nás spoločníci, bez ktorých si nedokážeme predstaviť náš život. Robia nám radosť, staráme sa o ne a ony sa nám odvďačujú svojou bezhraničnou a úprimnou láskou. No a sú prípady, keď sa domáce zviera odvďačilo svojim majiteľom aj niečím viac ako len oddanosťou. A taký je aj príbeh tejto austrálskej rodiny.

Rodinka z Austrálie si adoptovala z útulku tohto krásneho dobermana a o pár dní sa stalo niečo, čo asi nikto nečakal. Malá, v tom čase len 18-mesačná, Charlotte sa hrala na dvore a zrazu začal k nej byť psík agresívny. Štekal, vrčal a chcel ju dostať z miesta, na ktorom sa hrala.

Keď to zbadala jej mama, nevedela si správanie psa vysvetliť. Potom doberman menom Khal chytil Charlotte za nohu o odtiahol ju asi o meter ďalej. To, čo na prvý pohľad vyzeralo ako útok na dieťa, však bolo celkom inak.

Horizon33_2016 6 13_14 52 23.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Pes totiž v tráve neďaleko miesta, kde sa Charlotte hrala, zbadal hada. A nie hocijakého, ale poriadne jedovatého. Had síce neuhryzol dievčatko, no psík to schytal do labky a o pár minút stratil vedomie.

Rodina ho, našťastie, stihla včas zaviesť k veterinárovi, ktorý mu okamžite podal sérum. Psík si vytrpel noc v bolestiach, ale prežil to a môže malú Charlotte naďalej ochraňovať.

Khal však nie je jediný domáci miláčik, ktorý zachránil život svojmu majiteľovi. Hrdinu by sme našli aj medzi papagájmi. Napríklad taká korela menom Dylan zobudila svojho majiteľa hlasným škriekaním po tom, čo v jeho dome vypukol požiar.

A ajmačky majú medzi zvieracími hrdinami svojho zástupcu. Kocúr menom Slinky Malinki búchal na okno susedov svojej paničky, ktorá odpadla po tom, čo zle zareagovala na lieky. Keď videl kocúr, ako jeho panička leží na zemi, odišiel k susedom a dovtedy im búchal a škriabal labkami na okno, kým nevyšli von. Potom rýchlo bežal k dverám svojho domu a susedia sa dovtípili, že sa niečo deje.

Úžasné, však? Aj pre toto ich tak ľúbime :-)

Giphy 3.gif
giphy.comFoto: giphy.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 13. júna 2016Zdroj www.dogheirs.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: