Rusi chcú zakázať predaj hamburgerov v McDonalde! Pozri sa, prečo!

Zdieľať
Economy Weather
In this Tuesday, Jan. 21, 2014, file photo, the McDonald's Golden Arches logo at a McDonald's restaurant is covered with snow in Robinson Township, Pa. McDonald’s Corp.’s sales at established U.S. stores fell 3.3 percent in January, hurt by bad weather. (AP Photo/Gene J. Puskar)

Ruský úrad na ochranu práv spotrebiteľa chce v krajine dosiahnuť súdny zákaz predaja vybraných produktov americkej siete reštaurácií rýchleho občerstveniaMcDonald‚s. Informovala o tom v piatok hovorkyňa súdu v Moskve.

Zákaz sa má týkať niektorých hamburgerov, mliečnych koktailov a zmrzlín, ktoré podľa regionálnej pobočky úradu nespĺňajú požadované parametre.

Na zozname sporných produktov sú sendviče Royal Cheeseburger, Filet-o-Fish, Cheeseburger a Chicken Burger, avšak nie najznámejší Big Mac. McDonald’s vo vyhlásení uviedol, že sťažnosti zo strany ruských úradov ani informáciu o podaní žaloby neeviduje. Prvé predbežné pojednávanie vytýčil súd na 13. augusta, vo veci by mal rozhodnúť v septembri.

Po marcovom ovládnutí ukrajinského polostrova Krym Ruskom a oznámení sankcií Západu proti Moskve McDonald‚s pred troma mesiacmi ukončil činnosť v regióne. Medzi ruskými politikmi v tom čase zaznievali výzvy na zatvorenie všetkých prevádzok spoločnosti v Ruskej federácii.

McDonald‘s vstúpil na ruský trh v roku 1990 a v krajine prevádzkuje zhruba 400 reštaurácií. Podľa výročnej správy za rok 2013 spoločnosť považuje Rusko za jeden zo siedmich najdôležitejších trhov mimo USA a Kanady.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom