Rusko prevzalo nadvládu nad Krymom! Bola podrobená posledná ukrajinská základňa!

Zdieľať
Crimea
Soldiers with Russian and Crimean patches and pro-Russian militia members guard outside the Belbek airbase after Russian troops took control over it, outside Sevastopol, Crimea, on Saturday, March 22, 2014. Russian forces used at least four armored vehicles to break into an air base here, seizing control of one of the last Ukrainian military outposts in Crimea. After an hours-long tense standoff between Russian and Ukrainian forces, gunfire and explosions could be heard as the vehicles broke down the gate at the air base located just outside Sevastopol. (AP Photo/Andrew Lubimov)

Ruskí vojaci v sobotu vtrhli do areálu ukrajinskej leteckej základne Belbek neďaleko prístavu v Sevastopoli na Kryme. Rusi tam prišli na obrnených vozidlách a sú vyzbrojení automatickými zbraňami a ohlušovacími granátmi.

Zranili pritom jedného z miestnych ukrajinských vojakov a šéfa základne Julija Mamčura zajali a odviezli na neznáme miesto. Podľa reportéra agentúry Reuters bolo na mieste počuť aj streľbu.

Belbek bol jednou posledných zakladní na Kryme, ktorá bola ešte lojálna vláde v Kyjeve. Ruská armáda v sobotu prevzala kontrolu aj nad jedinou ponorkou v arzenáli Ukrajiny a vztýčila na nej aj modro-bielu vlajku svojho námorníctva. Sedemdesiat metrov dlhé plavidlo Zaporižžja, ktoré uviedli do prevádzky v roku 1970, je už súčasťou ruskej čiernomorskej flotily. Tá doteraz disponovala tromi ponorkami.

https://www.youtube.com/watch?v=gYFAPjveIEM

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom