Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rybárčiť sa dá aj v zime

Dreamstime_xl_77492335.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Dreamstime

BRATISLAVA 12. novembra (Najky.sk) – Viete o tom, že chytať ryby je možné aj v zime? Hoci počas zimnej sezóny rybačka nie je o veľkých úlovkoch, milovníci rybolovu si tento relax neodoprú ani v sychravom či mrazivom počasí a tešia sa z toho, že ryby je možné chytať stále, počas celého roka.

Rybár v zime používa rovnaké rybárske potreby – prúty, navijaky, háčiky, podberáky, sieťky a signalizátory, ako v lete. V zimnom období obvykle mení len miesto rybolovu a druhy nástrah. Krmivo pre ryby používa také, ktoré je vhodné aj do studenej vody. Relax pri rybárčení si každý rybár užíva aj v chladnom počasí, len sa lepšie oblečie a obuje. Rybárske zimné odevy a obuv musia byť dostatočne teplé a hlavne nepremokavé. Tiež musia byť odolné voči vetru. Dobré je, ak má bunda i nohavice podšívku a keď sú tieto odevy vybavené praktickými vonkajšími aj vnútornými vreckami. Bunda rybára by mala byť opatrená kapucňou, nohavice by mali mať sedaciu časť a časť v oblasti kolien vystuženú. Všetky odevy, ktoré používajú rybári by mali byť strihovo upravené tak, aby pri rybolove poskytli pohodlný pohyb.

Kvalitné oblečenie a obuv

Vrchné odevy – bundy a nohavice, ktoré chce mať rybár pri zimnej rybačke na sebe oblečené, musia byť zateplené a vode odolné. Dobré je, keď obsahujú aj špeciálne podšívky z extra hrejivých materiálov, aby mu dodali dostatok tepla aj v nepriaznivom počasí. Nepremokavosť oblečenia zabezpečujú špeciálne membrány. Teplé ponožky a topánky sú základ úspešnej rybačky. Patria k pilierom výbavy všetkých rybárov – zdravých, aj tých, ktorí trpia akoukoľvek deformáciou nôh. Či majú kladivkové prsty, prekrížené prsty alebo vbočený palec – HALLUX VALGUS, všetci potrebujú obuv, ktorá je vyrobená z akostných materiálov. Obuv, ktorá je pevná a kvalitná, ako Under Armour tenisky. A v značkových teniskách je potrebné mať aj funkčné ponožky. Ideálne sú ponožky z priedušných materiálov, ktoré dobre na nohách priliehajú. Ponožky, ktoré sú dostatočne teplé, pružné a dobre odvádzajú prípadnú vlhkosť. Vhodné oblečenie a obuv sa nemalou mierou podieľajú na tom, či je priebeh rybačky pre rybára príjemný a úspešný.

Ako zahriať organizmus

Ako na zimnej rybačke možno ešte organizmus zahriať? Telo rybára je potrebné zahriať nielen zvonka, ale aj zvnútra. V studenom sychravom počasí veľa pomôže, ak sa organizmus počas rybolovu pravidelne zahrieva teplou stravou a teplými nápojmi. Požadovanú teplotu stravy a nápojov aj v chladnom počasí udržujú špeciálne termosky s nerezovým vnútrom. Termo nádoby a termo fľaše, v kovovom či v plastovom obale, udržia pokrmy a tekutiny dlhý čas horúce, pretože sú viacnásobne izolované. V zimnom období aj teplá strava a nápoje rozhodujú o tom, či je priebeh rybačky pre rybára v každom ohľade komfortný.

Informačný servis

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Informačný servisDátum 12. novembra 2020