Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rytmus má za sebou premiéru svojho filmu. Zožal standing ovation!

FILM: Prieméra filmu RYTMUS sídliskový sen
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
reklama:
reklama:

Známemu rapperovi sa vraj vďaka filmu vyčistili vzťahy s najbližšími a zistil, kým naozaj je.

V bratislavskom Auparku sa v utorok večer uskutočnila slávnostná premiéra dokumentárneho filmu Rytmus – Sídliskový sen, ktorý sa do kinodistribúcie dostane vo štvrtok 20. augusta. Celovečerná snímka v réžii Mira Drobného podrobne dokumentuje život známeho slovenského rappera Patrika „Rytmusa“ Vrbovského. Vyrastal v obyčajnej rodine na sídlisku v Piešťanoch a pre svoj rómsky pôvod sa často stretával s predsudkami okolia. Postupom času si však našiel svoju cestu a stal sa z neho interpret, ktorého albumy vychádzajú v desaťtisícových nákladoch a videá na internete pravidelne sleduje viac ako 200 miliónov ľudí.

SITA, © SITA 2015
SITA, © SITA 2015

Dokument vznikal dlhých osem rokov. Ponúka exkluzívne zábery z rodinných archívov, súkromné videá a fotografie podložené osobnými výpoveďami ľudí z Rytmusovho najbližšieho okolia. Vo filme sa okrem rapperovej rodiny objavia Michal „Ego“ Straka a Anys z Kontrafaktu a na kameru prehovoria Rytmusove priateľky či učiteľky. V závere snímky sa mu prihovorí dokonca i jeho biologický otec. „Vďaka tomuto dokumentu sa mi vyčistili vzťahy s blízkymi a prišlo akoby také odpustenie. To je pre mňa prvoradé,“ povedal Rytmus počas slávnostného večera. „Je v ňom zmapovaná dôležitá etapa môjho života, ktorú som opisoval v niekoľkých skladbách. To, čo teraz môžu ľudia vidieť, je ale viac, lebo je to obsiahlejší materiál a je tam aj vizuál, takže si pospájajú všetky súvislosti,“ vysvetlil.

Populárny rapper zároveň ocenil, že ho tvorcovia filmu zachytili absolútne autenticky, takého, aký naozaj je. „Môžem s pokojným svedomím povedať, že je to real, nie je to žiadny fake, ktorý sa snaží byť chutnučký alebo sa snaží zapôsobiť na ľudí. Miro to celé poňal tak, že ma bude točiť v situáciách, v akých ma ľudia nepoznajú a viem, že by tam nikdy nedal veci, ktoré by mali byť nejaké pôsobivé alebo mienkotvorné. Ďakujem mu, že mi pomohol objaviť, kto som a kde sú moje korene,“ poznamenal Rytmus a následne vzdal hold svojej matke a otčimovi.

„Veľké ďakujem patrí mojej mame, ktorá to mala aj s mojím otčimom v živote veľmi ťažké, no vydržali sme v dobrom aj v zlom a dnes tu stojíme, odpustili sme si a ideme ďalej,“ povedal interpret, ktorý si zároveň myslí, že by snímka o jeho živote mohla byť v niektorých prípadoch dokonca poučná. „Dúfam, že sa z toho ostatní poučia. Verím totiž, že každý druhý človek má nejaký problém a je naštvaný na niekoho z rodiny. Dúfam teda, že to aj niekomu pomôže,“ vyslovil sa Rytmus. „Ďakujem zároveň všetkým fanúšikom, robil som to pre nich. Keby nebolo ich, tak by som sa do takýchto projektov nepúšťal. Takže veľká poklona, som im zaviazaný a sľubujem, že ešte budú ďalšie veľké projekty, ďalšie veľké albumy,“ uzavrel.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 19. augusta 2015Zdroj SITA, © SITA 2015
K téme
reklama:
reklama:
reklama: