Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Seniori, ktorí na ulici maľujú grafity? Áno, je to možné!

elderly-paint-graffiti-lisbon-lata-65-18
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
reklama:
reklama:

Vieš si predstaviť svoju babičku, ktorá sprejuje grafity? Dosť šialená predstava, no v Portugalsku sa stala realitou. Projekt tohto typu by sa pokojne mohol zrealizovať aj na Slovensku. 

Grafity a street art slúžia k prehĺbeniu neporozumenia medzi mladými a starými. V portugalskom Lisabone existuje organizácia, ktorá to chce zmeniť. Starí ľudia sa podieľajú na zničení stereotypov tým, že seniorov zapájajú do pouličného umenia. Nakúpili si farby, rukavice, ochranné masky a vybrali si pár voľných miest v meste, ktoré sa snažili skrášliť svojimi grafitmi.

Vtipné, no zároveň veľmi pôsobivé logo

Na začiatku stála táto žena – Lata, ktorej cieľom bolo, aby sa seniori zapojili do pouličného umenia

https://www.facebook.com/Lata65
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

Všetko sa to začalo workshopmi, na ktorých sa oboznamujú s históriou street art a vytvárajú si pritom svoje vlastné šablóny. Cieľom organizácie s názvom LATA 65 je spojiť staršiu generáciu s mladšou, pomáhať seniorom zapojiť sa do nových foriem súčasného umenia a čo je najdôležitejšie, všetci sa pri tom veľmi dobre zabávajú. Myšlienka ich projektu je unikátna a má pred sebou ešte veľkú budúcnosť.

Aj seniori majú právo na „pouličnú zábavu“ :-D

Projektom neziskovej organizácie Lata 65 sa spojí príjemné s užitočným.Približuje sa mladšia generácia tej staršej, seniori trávia efektívne svoj voľný čas a nepomaľované ulice získajú nový vzhľad.

Zapojiť sa môže každý, kto má chuť!

https://www.facebook.com/Lata65
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

Veľmi dobre rozbehnutý projekt!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 30. mája 2015Zdroj www.boredpanda.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: