Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Šialené príbehy z psychiatrickej liečebne Topeka 1. časť

Istock 182051737.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Štátna nemocnica Topeka často nazývaná ako Topeka- psychiatrická liečebňa, otvorila svoje brány prvýkrát v roku 1872 pre mentálne chorých a pre šialených kriminálnikov. Počas 100 rokov sa o nemocnici hovorilo v súvislosti so správami o zneužívaní, vraždách a tak nemocnica v roku 1997 svoje dvere zavrela pre ohováranie a preplnenosť. Topeka bola neslávne známa svojim núteným sterilizačným programom, používaním hydroterapie a kastráciou na liečbu imbecility. Existuje mnoho hlásení, ktoré detailne popisujú zneužívanie pacientov, znásilnenia a bitky. Najneuveriteľnejšie je, že nikto s týmito zverstvami nemohol nič spraviť, pretože lekári a pracovníci v Topeke boli chránení štátnou vládou Kansasu. Po zavretí liečebne mnohí ľudia tvrdili, že na mieste straší a tak v roku 2010 bola budova zrútená. Robotníci dokonca zašli tak ďaleko, že odstránili aj pôvodné betónové dosky, aby zmizol aj posledný náznak toho, že tu strašidelná Topeka kedysi stála.

Izba číslo 18

Noviny z konca 19. storočia boli plné správ o zneužívaní, ku ktorému dochádzalo v šialenej nemocnici Topeka. V jednom konkrétnom prípade sa svedok dostal k informáciám o odsúdencovi menom Dodd. Svedok tvrdil, že v mnohých prípadoch videl pracovníkov, ako do Dodda kopú. Často ho zrážali na zem a skákali mu hore- dolu po chrbtici. Inokedy ho škrtili. Počas jeho poslednej bitky bol Dodd opäť zrazený na zem a vtiahnutý do izby číslo 18. Spoza zatvorených dverí svedok počul zvuky, ktoré zneli ako keby vnútri prebiehal boj. Postupne už počul len stonanie až nakoniec von vytiahli len mŕtve Doddove telo. Okresný právnik sa pokúsil podať žalobu proti pracovníkom, ale guvernér Kansasu odmietol začať vyšetrovanie a žaloba bola zamietnutá.

Istock 182051737.jpg
listverse.com

Starí vojaci

V roku 1896 sa objavili správy, že starí vojaci a vojnoví veteráni boli zabití v štátnom azyle v Kansase. Mal to byť škandál, ale namiesto toho, aby bolo všetko prešetrené, sa celá vec zakrývala. Podľa jednej novinovej správy bol Gust Mauer, pacient štátnej nemocnice v Topeke „poslaný domov“. Jeho oči boli čierne, nos mal zlomený, mal zlomený krk a jeho telo sprevádzala správa s osvedčením od vedúceho Topeky, že zomrel na záchvaty. Aj napriek takýmto absurdnostiam sa nevynaložilo žiadne úsilie na to, aby sa v Topeke začalo vyšetrovanie. Naopak, vedúci ostal naďalej vo funkcii a správy sa naďalej množili.

Istock 181887746.jpg
Foto: www.imgur.com

Ako pes

Jeden svedok zneužívania v Topeke napísal o pacientovi menom Smith, ktorý bol kedysi bankárom. Podľa svedka v Smithovej správe nebolo, prečo bol umiestnený do psychiatrickej liečebne, ale jeho liečba bola veľmi zvláštna. Smith často chodil so sprievodom a v putách, jeho sprievodca dokonca pokladal za vhodné ísť s ním s lanom okolo krku- ako so psom na vôdzke. Niekedy sa jeho sprievodca opil a nemilosrdne Smitha bil. Inokedy priviazal Smitha k stromu a nechal ho tam celé hodiny. Raz svedok videl ako pracovníci hodili koniec lana cez dvere a ťahali, kým na druhej starne dverí bol k druhému koncu lana okolo krku priviazaný Smith. Lanom ťahali a Smitha tak škrtili ako keby ho za niečo trestali.

Istock 582315084.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 8. mája 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: