Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hrôzostrašné vyvraždenie členov rodiny Kunzových

Istock_000006430246_small 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

V roku 1987 rodina Kunzových zahŕňala šesť z 950 obyvateľov mestečka Athens vo Wisconsine. Rodina to bola trochu neobvyklá. Bola to samotárska skupina, ktorá sa skladala zo štyroch starších súrodencov, ktorí nikdy nemali partnerov. Irene mala 82 rokov, Clarence mal 76, Marie 72 a Helen 70. Zvyšní dvaja členovia rodiny boli synovia najmladšej Helen- Kenneth a Randy. Randy žil v dome s matkou, ktorej bol stále po ruke a Kenneth žil v prívese vedľa domu.

Istock_000006430246_small
listverse.com

Ráno 4. júla Kenneth objavil niečo strašné. Irene, Clarence, Marie a jeho brat Randy boli mŕtvi. Všetci boli zabití dvomi strelami do hlavy. Vražednou zbraňou bola puška kalibru 22. Svoju matku Helen nemohol nikde nájsť. Keď polícia dorazila do domu, zistila, že v dome nie sú žiadne vnútorné inštalácie, dokonca rodina aj varila vonku na krbových kachliach. Rodina Kunzových bola rodina „zberačov“ a celé miesto bolo zapratané odpadkami. Po celom dome našli poschovávaných mnoho peňazí, dokopy asi 20000 dolárov. Pre políciu bolo ťažké určiť, či osoby zomreli ako obete lúpežného prepadnutia, pretože nemali ako zistiť, či v dome nebolo ukrytých viac peňazí.

Zatiaľ čo bola Helen nezvestná, bola považovaná za hlavnú podozrivú, keďže si pár týždňov pred vraždou kúpila v obchode muníciu do pušky kalibru 22. Podľa majiteľa železiarstva sa Helen sťažovala, že bola nahnevaná na členov svojej rodiny, ktorí sledovali „špinavé filmy“. Randy si naobjednával videokazety a Helen za ne musela zaplatiť. Počas vyšetrovania a pátrania po Helen na povrch vyplávali zaujímavé skutočnosti o rodine. V roku 1905 bola babička štyroch súrodencov zavraždená jej synom J. Wenzelom Kunzom, ktorý bol po vražde poslaný do psychiatrickej liečebne. Potom v roku 1932, keď mala Helen 15, otehotnela a doma povedala, že ju znásilnil 40-ročný sused. Frank Gumz bol odsúdený pašerák a za znásilnenie si odsedel 18 mesiacov. Zomrel krátko po odpykaní trestu. Na súde pritom Gunzov obhájca povedal, že jeho klient nie je otcom Kennetha a trval na tom, že skutočným otcom je Helenin brat Clarence. Aj svedkovia potvrdili, že Clarence a Helen boli nerozluční. A v rozhovoroch po masakri aj Kenneth povedal, že jeho otcom bol Clarence.

Hunting 261632_640
pixabay.comky-lovecká-puška-coat-261632/

Nebolo však jasné, kto je Randyho otcom. Ako pri vyšetrovaní prípadu polícia nič neobjasnila, len objavovala nové a nové záhadné udalosti a tajomstvá, potrebovali zúfalo nájsť Helen, aby im pomohla zmätok upratať. Ale keď ju našli, všetko sa opäť viac zamotalo. Deväť mesiacov po hromadnej vražde bolo nájdené telo Helen pochované v bažine vzdialenej od domu 28 kilometrov. Jediná osoba, ktorá bola spájaná s vraždami bol 23-ročný Chris Jacobs III. V roku 1989 bol obvinený z účasti na vražde. Polícia sa domnievala, že Chris pomohol najmenej jednej osobe s vykonaním vrážd. Chris nemal aliby na ten čas, kedy boli súrodenci a Randy zavraždení a stopy po pneumatikách nájdených na statku rodiny boli podobné ako pneumatiky na Chrisovom aute. Chris tiež vlastnil pušku s kalibrom 22. Hlavným dôvodom však bolo, že Chris údajne vedel, že rodina má peniaze, veľa peňazí, pretože rok pred vraždou si kupoval od Kennetha auto a zrejme videl obálku plnú peňazí.

Chrisovi právnici argumentovali, že hoci nemal aliby na čas vraždy, od 23:00 bol doma a teda nemohol Helen odviezť do močiarov, zabiť ju a pochovať ju. Čo sa týkalo vražednej zbrane, Chris si svoju pušku kalibru 22 sám vyrobil a žiadna zo zbraní v jeho vlastníctve sa nezhodovala presne s vražednou zbraňou. Tá sa vlastne nikdy nenašla. Chris Jacobs bol nakoniec zbavený obvinení z vraždy.

V roku 1993 prišiel prokurátor s obvinením, že Chris uniesol Helen. Chrisovi právnici opäť argumentovali, že už bol súdený a zbavený obvinení, ale podľa súdu bol obvinený z vraždy, nie z únosu. Súdu bolo poskytnutých mnoho dôkazov o Chrisovej vine. Na súd sa potom dostavila aj Chrisova expriateľka Stacy Weis, ktorá tvrdila, že sa jej Chris priznal k vražde. Na súde sa objavila len preto, aby si zmiernila tresty za bankové lúpeže a vlámania v Minnesote. Teraz bol Chris uznaný vinným a odsúdený na 31 rokov väzenia, teda dostal maximálny trest za únos. Chris však stále trval na svojej nevine a nikto iný nebol odsúdený za vraždu rodiny Kunzových.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 11. februára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: