Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vraždy ohňom 3. časť. Pozostatky 15-ročného chlapca v smetnom koši, či zaživa upálený austrálsky misionár

9 30 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
chicago.cbslocal.com

Zhorieť zaživa je jedným z najhorších spôsobov smrti. Ak sa používa ako vražedná technika, je to vyslovene diabolské. Táto extrémna vyhladzovacia technika býva takmer vždy politická. Paradoxne, tí, čo páchajú takéto hrozné vraždy veria, že ich motív má dobrý dôvod, doslova že je to posvätný akt.

Upálený v smetnom koši

Dňa 17.septembra 2016 chicagskí hasiči objavili obhorené pozostatky 15-ročného Demetriusa Griffina Juniora v smetnom koši. Hasiči prišli na hlásenie o požiari garáže v postrannej uličke. Podľa pitvy bol mladý chlapec upálený zaživa. Pitva ukázala, že zomrel na následky „tepelného poranenia v dôsledku požiaru v garáži“. Pitva naznačuje, že keď požiar začal, chlapec ešte žil. Chlapcova smrť sa začala vyšetrovať ako vražda. Neobjavili sa však žiadni podozriví. Demetrius bol dobrý chlapec. Bol to milovník psov, mal sa zaradiť do školského plaveckého týmu a okrem toho nikdy nebýval vonku po večierke. Takže keď sa ten večer nevrátil domov, jeho matka hneď vedela, že sa stalo niečo strašné. Skupina dobrovoľníkov ponúkla odmenu 7500 dolárov za akékoľvek informácie, ktoré by mohli nájsť vraha mladého chlapca. Polícia stále stagnuje.

chicago.cbslocal.com

Misionári

23. januára 1999 vo východnej Indii hinduistickí extrémisti upálili zaživa austrálskeho misionára a aj jeho dvoch synov. Graham Staines a jeho deväťročný syn Philip a sedemročný syn Timothy boli zapálení, zatiaľ čo spali vo svojom aute. Graham pracoval v Orishi s malomocnými už od roku 1965. Hinduistickí fundamentalisti tvrdia, že násilne obracal chudobných na kresťanstvo. Jeho vdova Gladys tieto obvinenia popiera. Dav zložený z 50 ľudí napadol misionára a jeho synov kruto v spánku. V roku 2003 bol odsúdený na smrť Dara Singh, avšak v roku 2005 sa jeho trest zmenil na doživotie. 18 obvinených z vraždy bolo prepustených pre nedostatok dôkazov.

www.thequint.com

Sexuálne otrokyne v ISIS

V júni 2016 islamský štát v Mosule verejne upálil zaživa 19 dievčat v železných klietkach. Stovky divákov sledovalo dievčatá, ktoré boli upálené kvôli tomu, že odmietali mať sex so svojimi väzniteľmi. Dievčatá boli unesené spolu s tisíckami ďalších otrokov zo svojej vlasti v severnom Iraku, keď ISIS prevzal kontrolu nad územím v auguste 2014. Yazidi sú etno-náboženská skupina Kurdov, ktorí sú známi pre svoju endogamiu alebo svadbami medzi sebou. Ich staroveké náboženstvo kombinuje prvky islamu, zoroastriniazmu, judaizmu a kresťanstva, čo z nich cieľ nekompromisných militantov. Podľa odhadov ISIS uniesol 1800 yazidských žien a dievčat. Čím dlhšie sú ženy a dievčatá držané pri ISIS, tým hrôzostrašnejší je ich život. Ženy si medzi sebou dokola predávajú a kupujú, brutálne znásilňujú a deti im odoberajú. Verejné upálenie 19 mladých životov malo byť lekciou, aby im ženy neodmietali poslušnosť.

listverse.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 4. februára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,