Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vraždy ohňom 1. časť. Údajná čarodejnica upálená zaživa, či obhorené pozostatky transgender aktivistky

Hande_kader_2015.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

Zhorieť zaživa je jedným z najhorších spôsobov smrti. Ak sa používa ako vražedná technika, je to vyslovene diabolské. Táto extrémna vyhladzovacia technika býva takmer vždy politická. Paradoxne, tí, čo páchajú takéto hrozné vraždy veria, že ich motív má dobrý dôvod, doslova že je to posvätný akt.

Posledná írska čarodejnica

Dňa 15.marca 1895 Michael Cleary založil oheň pre manželku Bridget. Krajčírka a predavačka vajec bola niekoľko dní pripútaná na lôžko a zdala sa byť divokou a nepríčetnou, keď ju manžel donútil nasilu zjesť nejaké bylinky a držal ju v kuchyni nad uhlíkmi. Jej telo bolo objavené v plytkom hrobe. Za brutálnu vraždu bolo zatknutých desať ľudí, medzi nimi aj jej matka, otec a brat. Podľa svedkyne Joanna Burke Bridget naozaj zhorela v ohni. Dom bol plný dymu a zápachu. Keď Joanna vošla do kuchyne, videla už len pozostatky. Jej manžel však trval na tom, že nespálil Bridget, ale čarodejnicu, ktorá o chvíľu pôjde von komínom.

www.irishcentral.com

Transgender v Turecku

V auguste 2016 turecké úrady objavili zohavené obhorené pozostatky transgender aktivistky Hande Kader v lese na kraji Istanbulu. Bola upálená zaživa. Vyšetrovatelia zistili identitu len vďaka protetike na tele. 23-ročná prostitútka Hande bola naposledy videná, ako nastupuje do klientovho auta. Jej partner ohlásil jej zmiznutie, keď sa dlho nevracala. Keď ju objavili, nebolo prekvapením, že nie je nažive. Podľa Transgender Europe totiž Turecko prekonáva všetky ostatné národy, čo sa týka transgender vrážd. V Turecku je nebezpečné byť transgender prostitútkou. Existuje len veľmi málo takýchto ľudí, ktorí zomreli prirodzenou smrťou, vlastne skoro nikto sa nedožije v pokoji staroby. Hoci je v Turecku homosexualita legálna, stále existuje obrovský spoločenský a politický tlak. Hande Kader sa stala známa pre jej odolnosť voči militantnej polícii počas istanbulského Pride Parade, ktorá bola potlačená pomocou sprejov, vodných diel a nezabíjajúcich guliek. Hande privolala na seba veľa pozornosti. Pitva odhalila, že Hande bola znásilnená, mučená a potom upálená zaživa.

en.wikipedia.org

Amazonská čarodejnica

Dňa 20. septembra 2016 komunita Shiringamazu Alto v peruánskej Amazónii upálila zaživa 73-ročnú ženu obvinenú z čarodejníctva. Rosa Villar Jarionca bola odsúdená na trest smrti za šírenie nákazy čarodejníctvom. Video záznam z mobilného telefónu ukazuje Rosu priviazanú k hromade dreva, kde ju poliali benzínom a zapálili. Hranica horela dlhé tri dni. Polícia v množstve popola našla aj kosti. Komunita mala podrobné záznamy z procesu s čarodejnicou a aj mená väčšiny členov, ktorí ju odsúdili. Tento trest smrti mal slúžiť ako príklad pre komunitu a aj iných, že sa budú proti čarodejníctvu brániť. Podľa prokurátora sú v tomto regióne obvinenia tohto druhe bežné- vyskytujú sa až medzi 300 domorodými skupinami. Je ťažké ovládať také veľké územie, ktoré je mimo dosahu peruánskej vlády, má obmedzený prístup k spravodlivosti a rovnako aj k zdravotným zariadeniam a školám. V roku 2015 bola z čarodejníctva obvinená tehotná žena. Ľudia ju bili, až kým nepotratila. Ako sa zdá, čarodejníctvo a hlavne strach z neho nás prenasleduje aj v „modernej“ dobe.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 2. februára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: