Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bizarné pohreby čarodejníc 1.časť. Zaklincovaná čarodejnica, či čarovná palička v hrobe

Tuscany witch grave 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
jezebel.com
reklama:
reklama:

Extrémna povaha čarodejníckych pohrebov a pochovávania nám ukazuje, aký hlboký je strach ľudí z čarodejníctva a dokonca aj zo záhrobia. Nebolo nezvyčajné, že boli pochovávané so záťažami, či im boli nasilu otvorené až zlomené čeľuste, aby mali ústa doširoka otvorené. Bolo bežné, že nevysvetliteľné choroby a nešťastia boli pripisované čarodejniciam. Mnoho z takýchto čarodejníc trpelo fyzickými deformáciami, čo odhaľuje hlboké predsudky ľudí voči všetkému inému a mimo normu.

Zaklincovaná čarodejnica

V roku 2011 archeológovia odkryli 800 rokov staré pozostatky čarodejnice, ktorá mala v čeľusti sedem klincov. Hrob sa nachádza v Toskánsku a miesto bolo považované za cintorín čarodejníc, keďže už predtým sa tam našla žena pochovaná so 17 kockami. V tej dobe pred 800 rokmi to bola zakázaná hra pre ženy. Obe ženy boli vo veku od 25 do 30 rokov a ich pozostatky boli nájdené v plytkých hroboch bez truhiel, či pohrebných vencov. Okrem siedmych klincov v čeľusti bola čarodejnica obklopená 13 klincami, ktoré pravdepodobne mali priklincovať jej pohrebné oblečenie k zemi. To naznačuje, že miestni obyvatelia sa báli, že mŕtve čarodejnice sa vracajú z hrobov medzi živých. A klince v čeľusti môžu znamenať, že chceli zabrániť, aby čarodejnica z hrobu hovorila zaklínadlá a kliatby. Najväčšou záhadou je, prečo boli čarodejnice pochované v posvätnej pôde, čo je v rozpore s vtedajšou érou a jej tradíciami.

http://jezebel.com/5843737/medieval-witches-graveyard-discovered-in-italy
jezebel.com

Rita z Rollright

V roku 2015 objavil amatérsky hľadač pokladov pozostatky 1400 rokov starej saskej čarodejnice neďaleko Rollright Stones vo Warwickshire v Anglicku. Podľa legendy bolo neolitické miesto vytvorené, keď čarodejnice premenili kráľa bažiaceho po moci a jeho rytierov na kameň. Táto žena bola objavená spolu s náboženskou pomôckou známou ako pateras, čo viedlo k špekuláciám, že to bola pohanská čarodejnica. Maličká 150 centimetrová čarodejnica dostala meno Rita a žila okolo roku 600 nášho letopočtu. Rita nie je čarodejnicou z legendy o kameňoch, pretože toto miesto bolo postavené medzi rokmi 2500 až 2000 pred naším letopočtom. Okrem patery mala Rita pri sebe veľkú jantárovú korálku a ametyst so striebrom, čo naznačuje, že mala vysoké postavenie. Rímski vojaci používali pateras pre obete bohom, avšak dlhá tenká rukoväť toho z hrobky čarodejnice sa od rímskych líši. Nie je známe, prečo ho Rita mala.

Vikingská čarodejnica

V roku 2013 archeológovia našli záhadný kovový artefakt objavený v hrobe z deviateho storočia nášho letopočtu. V hrobe vikingskej ženy našli 90 centimetrovú kúzelnú paličku. Táto zakrivená tyč bola predmetom špekulácií. Najskôr sa predpokladalo, že to bol ražeň na pečenie mäsa, či rybársky háčik. Ale teraz vedci veria, že to bol kúzelný nástroj používaný čarodejnicami. Podľa odborníkov magická palička bola používaná na vykonávanie starovekého škandinávskeho čarodejníctva „seior“, ktoré bolo ovládané ženami. Veštenie a čarovanie boli hlavnými činnosťami týchto čarodejníc. Podľa výskumníkov bola palička pred pohrebom zámerne ohnutá, pretože to bola u Vikingov bežná prax a znamenalo to, že vec a majiteľ boli poslaní na odpočinok.

https://www.youtube.com/watch?v=EXvL5f6w1ds
www.youtube.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 23. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: