Zomrela hviezda z legendárnej rozrpávky Arabela: Boj s koronavírusom!

Zdieľať
Jana Andresíková s Rumburakom
Jana Andresíková s Rumburakom Foto: Česká televize

Rozprávka o princeznej Arabele patrí dodnes u nás aj našich západných susedov k tým najobľúbenejším. V druhej sérii, ktorá sa vrátila s mierne pozmeneným obsadením sa objavila aj herečka Jana Andresíková (†79), ktorá hrala zákernú čarodejnicu. A teraz zasiahla umelecký svet smutná správa. Populárna herečka zomrela. 

Andrešíková bola predstaviteľkou pani Černej a pravej ruky zlého Rumburaka. Ako prezradil jeden z jej blízkych kamarátov, populárna tvár z televíznych obrazoviek bojovala s koronavírusom. Smutnú správu o smrti svojej mamy oznámila jej dcéra Michaela Binderová. „S bolesťou v srdci oznamujeme, že nás dnes opustila moja maminka, herečka a pedagogička doc. Jana Andresíková,“ povedala pre český Blesk zdrvená dcéra. Okrem Arabely si zahrala napríklad v českej komédii Zdeňka Trošku Kameňák a rovnako tak bola populárnou a obsadzovanou herečkou v dabingu, svoj hlas prepožičala napríklad Whoopi Goldberg. Pred 10 rokmi získala cenu Františka Filipovského za celoživotné dielo.

René Kekely, ktorý bol kamarátom herečky povedal pre Blesk viac informácií o stave Andresíkovej tesne pred smrťou. „Jana bola už niekoľko mesiacov po operácii zlomeniny nohy v Centre následnej starostlivosti v Mělníku, kde rehabilitovala. Dnes dopoludnia bola prevezená do mělnickej nemocnice, pretože jej už niekoľko dní bolo zle. Bol u nej potvrdený koronavírus, bohužiaľ hneď na to, okolo poludnia, zomrela. Jej telo bolo oslabené niekoľkými srdcovými kolapsami a mŕtvicami,“ povedal. Česť jej pamiatke.

Jana Andresíková
Jana Andresíková (vpravo) Foto: Česká televize
Jana Andresíková
Jana Andresíková (vpravo) Foto: Česká televize

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom