Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ďalší problém missky Kralevich: Po tragickej nehode jej zbúrajú čiernu stavbu!

Daniela Kralevich
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Daniela Kralevich Foto: archív D.K.
reklama:
reklama:

Valí sa na nu jeden problém za druhým. Bývalá účastníčka Miss Universe Daniela Kralevich sa momentálne na verejnosti vôbec neobjavuje. Po tragickej autonehode, pri ktorej zahynula nevinná, iba 18-ročná študentka Linh sa uzavrela vo svojom dome a nevychádza z neho. Teraz avyše prišiel ďalší problém, ktorý jej v tomto období môže spôsobiť ešte viac ťahaníc. 

Dôvodom je dom na Zlatých pieskoch, o ktorom je známe, že ide o čiernu stavbu. Kralevich si na svojom pozemku postavila rodinný dom na brehu jazera, no s povoleniami si zrejme ťažkú hlavu nerobila. Ona sama sa síce v rozhovore pre týždenník Šarm obhajovala, že nejde o jej dom, ale o centrum pre mamičky s deťmi. „Úmysel bol, aby na Zlatých pieskoch vznikol bioprojekt orientovaný na rodiny či mamičky s deťmi. Ocitli sme sa v spore s mestskou časťou. Tá tvrdí, že sme stavba, a tak dokončenie projektu pozastavila. No tým, že bioprojekt je postavený na betónových pätkách, ktoré nie sú pevne zabetónované k zemskému povrchu, tvrdíme, že nie sme stavba, ale mobilné zariadenie,“ povedala v minulosti exmisska.

Po mesiacoch ťahaní však prišlo jasné rozhodnutie. Do celej kauzy sa vložil starosta Ružinova Martin Chren a jeho slová Kralevich rozhodne nepotešia. „Táto čierna stavba súkromnej pláže so zázemím vyvolala veľký rozruch aj hnev verejnosti, bráni voľnému priechodu po brehoch jazera, nemá ani jedno povolenie, nespĺňa základné hygienické ani bezpečnostné požiadavky. Stavebníčka médiám tvrdila, že splnila všetky povinnosti a má potvrdenie z nášho úradu o povolení. Jediné, čo urobila, bolo, že podala ohlášku a jediné potvrdenie, ktoré mala, bolo potvrdenie z podateľne o doručení žiadosti. Opiera sa o tvrdenie, že nejde o stavbu, lebo nie je pevne spojená so zemou (má ísť o mobilný bioprojekt). Stavebný zákon však jednoznačne definuje, čo je to stavba a Crystal Garden je preukázateľne stavbou,“ napísal Chren na sociálnej sieti.

Rozhodnutie je však jasné a Kralevich bude musieť svoju stavbu zbúrať. Záver je jednoduchý – pani stavebníčka si kúpila pozemok na pláži a bez čohokoľvek si na ňom postavila čiernu stavbu. Keď sa na to prišlo, aspoň naoko podala neplatnú ohlášku – a tam to skončilo. Odvtedy len výhovorky, rozprávky o akože povolení neplatnou ohláškou, neskôr zmenené na rozprávky o stavbe, ktorá nie je stavbou, a ofenzíva cez médiá. Stavebníčka je povinná odstrániť stavbu do 90 dní od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia – predpokladám, že čas sa ešte natiahne kvôli odvolaniam. Stavebný úrad Ružinov je však pevne presvedčený o nelegálnosti tejto stavby,“ doplnil Chren. Samotná bývalá miss sa s kcelej situácii nevyjadrila, keďže momentálne ani nefiguruje po tragickej nehode na sociálnych sieťach a otázne je, či bude mať čas a energiu venovať sa problému s jej čiernou stavbou. Za authonehodu a smrť mladého dievčaťa by jej v prípade preukázania viny hrozili roky za mrežami. 

Toto je čierna stavba Kralevich
Toto je čierna stavba KralevichFoto: www.facebook.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor redDátum 17. októbra 2020
reklama:
reklama:
reklama: