Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podraz na známe tváre: Deň pred zatvorením im poslali kontroli a lietali pokuty. Papp a Poláková zúria…

Adriana Poláková
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Adriana Poláková Foto: TV Markíza
reklama:
reklama:

Pandémia zavrela od štvrtkového dňa všetky reštaurácie, kaviarne, fitnes centrá a wellnes. Minimálne pri reštauráciách a kaviarňach bola možnosť, aby si ľudia svoje občerstvenie síce zakúpili, no konzumáciu mohli praktizovať iba mimo priestorov, respektíve na terase. Niektoré tak museli svoje prevádzky zavrieť. O čo horšie prekvapenie bolo, keď do niektorých zavítali ešte posledný deň pred „gastronomickým lockdownom“ kontrolóri. 

Takúto skúsenosť pritom mali aj naše známe tváre z obrazoviek. Príkladom je aj moderátorka Telerána Adriana Poláková, ktorá má v Bratislave viacero prevádzok a práve do jednej z nich zavítali aj úradníci a dokonca našli nedostatky. Ako povedala na sociálnej sieti Poláková, tie určite odstránia a pokuty, ktoré im naparili zaplatí. Zaujímavé však je, že sa ukázali presne deň predtým, ako mnohé prevádzky zatvorili svoje brány. A pritom o obľúbenej moderátorke by ani nikto nevedel, keby sa so svojou skúsenosťou nepochválila aj verejne. Či boli tieto kontroly cielené, aby ešte posledný deň pred vstupom opatrení do platnosti zavarili nevedno. Isté však je, že Poláková nebola jediná. Rovnako kontrolu na posledný deň dostal aj známy spevák Robo Pap, ktorý voči opatreniam vlády Igora Matoviča vystupuje pomerne ostro od samého začiatku.

Aj jeho kaviareň navštívili úradníci z Regionálneho úrade verejného zdravotníctva.Práve sme mali návštevu z RÚVZ a opýtal som sa tiet, čo ich viedlo k tomu vybrať si prácu, pri ktorej robia ľudí nešťastnými. Ostali bez odpovede sedieť šúchajúc si nervózne prsty. Je na každom z nás, akú prácu si v živote zvolíme,“ napísal na sociálnu sieť. Zdá sa však, že v prípade Pappa nebude platenie pokút také jednoduché, ako u Polákovej, ktorá s jej úhradou nemá problém. To spevák podľa jeho vlastných slov nebude platiť ani euro a dokonca už verejne zháňa právnika, ktorý by mu v boji s úradom pomohol. Hľadáme advokáta, ktorý by bol ochotný nám pomôcť v komunikácii s RÚVZ BA ohľadne pokuty za údajné nenosenie rúšok v našej kaviarni. Prosím do správy. Ďakujem,“ doplnil ďalší status na Facebooku. Isté však je jedno, zatiaľ čo Poláková sa rozhodla dávať vveci „take away“, teda so sebou, Papp otvorene priznal, že pre nich by bola takáto forma predaja absolútne nerentabilná a aj preto jeho prevádzku zatvára. Či prežije už druhé zatvorenie za posledného pol roka, sa uvidí časom. Nikto dnes totiž nevie, koľko bude reálne toto obmedzenie, ktoré ohrozuje desiatky tisíc podnikateľov, trvať.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: