Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Herec z Oteckov Marek Fašiang: Korona mu ničí podnikanie. Dlhy na poistnom a opäť mu to zatvoria…

Marek Fašiang
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Marek Fašiang Foto: TV Markíza
reklama:
reklama:

Pandémia koronavírusu zasadzuje jednu ranu za druhou nielen umelcom, ale najmä podnikateľom, ktorí už od marca bojujú s neustále platnými obmedzeniami. Tie sa majú navyše tento týždeň ešte sprísniť a opäť príde k zatvoreniu prevádzok najmä v reštauračnom a kaviarenskom biznise. To pocíti aj známy slovenský herec Marek Fašiang, ktorý má niekoľko kaviarní. 

Práve kaviarne majú po novom možnosť byť otvorené, avšak po novom si v nich neposedíme. Dôvodom sú opatrenia, ktoré určujú, že zákazníci si síce môžu čokoľvek zakúpiť, avšak konzumovať to môžu len mimo kaviarne, teda je povolené zobrať si jedlo a nápoje so sebou. Fašiang má pritom prevádzky v niekoľkých bratislavských nákupných centrách, ktoré týmito nariadeniami utrpia zrejme najviac. Predsalen by museli kávu a zákusky dávať ľuďom so sebou, alebo by mohla konzumácia prebiehať na terasách. V počasí, ktoré momentálne na Slovensku panuje je však táto alternatíva nemysliteľná. A dopady koronakrízy už na vlastnej koži pociťuje aj známy herec. Ako totiž informuje denník Nový Čas, pri jeho spoločnosti svietia nemalé dlhy na sociálnej poisťovni.

Ešte v máji tohto roka dostal pokutu od Slovenskej obchodnej inšpekcie vo výške 400 eur. V jednej z firiem, kde je členom dozornej rady aj samotný Fašiang pritom majú oveľa väčšie problémy. Na sociálnom poistení svieti pri mene tejto spoločnosti dlh vo výške 20 767 eur, pri zdravotnom ide o nižšiu sumičku a to 8 425 eur. Pritom väčšina firiem, kde herec figuruje je v zisku. Ešte v apríli tohto roka však aj samotný predstaviteľ veterinára z populárneho seriálu Oteckovia hovoril o tom, ako ich zasiahla pandémia a že jeho prevádzky musia byť zatvorené. Ani sa nestihli spamätať z prvej vlny pandémie Covid-19 a už prichádza vláda s ďalšími obmedzeniami. Fašiangovi tak neostáva nič iné, len opäť skúsiť toto obdobie prekonať a dostať sa postupne do normálu. Problémom však je, že ak návrh krízového štábu zajtra prejde na vláde, nikto ani len netuší, koľko bude trvať toto obmedzenie a kedy bude môcť herec opäť svoje kaviarne otvoriť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor stefansperkaDátum 13. októbra 2020Zdroj red
reklama:
reklama:
reklama: