Vraždy ohňom 2. časť. Ako muž v plášti podpálil úradníka a horor po svadbe

Zdieľať
www.thinkstockphotos.com person/f=CPIHVX/p=3/s=DynamicRank

Zhorieť zaživa je jedným z najhorších spôsobov smrti. Ak sa používa ako vražedná technika, je to vyslovene diabolské. Táto extrémna vyhladzovacia technika býva takmer vždy politická. Paradoxne, tí, čo páchajú takéto hrozné vraždy veria, že ich motív má dobrý dôvod, doslova že je to posvätný akt.

Spravodlivosť vo Venezuele

V máji 2016 dedinčania z jednej dedinky vo Venezuele upálili zaživa zlodeja- za krádež v hodnote 5 dolárov. 43-ročný Roberto Bernal bol zbitý do bezvedomia, poliaty benzínom a zapálený. Zomrel o dva dni neskôr. Všetko sa zomlelo rýchlo. Jeden starší muž obvinil Roberta z vreckovej krádeže. Mnoho členov davu si nebolo istých, že Roberto je vinný, ale našiel sa u neho mobilný telefón, peňaženka a bol obvinený aj z krádeže motocykla. Istý svedok Eduardo Mijares sa vyjadril, že mu chceli dať príučku. Obyvatelia boli unavení z toho, že akonáhle vyšli na ulicu, niekto ich okradol. Zo všetkých dedinčanov zodpovedných za vraždu Roberta bol obvinený z úkladnej vraždy a podpaľačstva len jeden- Maickol Jaimez Veroes, ktorý bol zachytený na videu.

Horor po svadbe

Začiatkom roku 2017 pakistanský súd odsúdil matku za to, že zaživa upálila svoju dcéru. Parveen Bibi brutálne zavraždila svoju 18-ročnú dcéru Zeenat Rafiq len týždeň po jej svadbe. Matka nalákala svoju dcéru domov pod zámienkou, že jej spraví oslavu. Namiesto toho úbohú Zeenat upálila zaživa. Susedia počuli krik, ale rodina obete im nedovolila vojsť do domu. Polícia už našla len pozostatky Zeenat zhrnuté pri schodoch. Pitva extrémne zuhoľnatených pozostatkov odhalila, že pred upálením bola mladučká žena bitá a škrtená. Podľa jej manžela Hassana Khana sa so Zeenat milovali už od školy, avšak jej rodina odmietala jeho návrhy a prosby o ruku Zeenat, čo ich donútilo ujsť. Zeenat sa bála ísť po svadbe domov, ale keďže jej matka sľúbila oslavu, nevedela ju odmietnuť, dúfala, že sa uzmieria. Matka po vyhlásení rozsudku len chladne prehlásila, že nemá žiadne výčitky svedomia.

5 31.jpg
https://www.theguardian.com/world/2016/jun/08/pakistani-woman-burned-daughter-zeenat-rafiq-alive-marriage

Úradníkov koniec

V decembri 2016 muž v žltom pršiplášti vošiel do Rocky Legdge Shell a polial jedného úradníka horľavou kvapalinou a zapálil ho. Potom ušiel na bicykli. Bezpečnostné kamery zachytili celý incident, ktorý trval len 15 sekúnd. 54-ročný David Wicks bol vážne zranený, nemohol ani hovoriť, len kývať hlavou. Keď sa ho policajti pýtali, či bol útok adresovaný konkrétne jemu, prikývol, že áno. Viac sa policajti nedozvedeli, pretože úradník podľahol svojim zraneniam. Záznam z kamery ukazuje len neznámeho muža v žltom pršiplášti, s čiernou kapucňou skrývajúcou tvár a čiernymi rukavicami. Neskôr vyšetrovatelia na pláži našli bicykel, ktorým vrah ušiel z miesta činu. Motív ostáva dodnes záhadou, rovnako ako aj totožnosť páchateľa, hoci za akékoľvek informácie bola vypísaná odmena 10000 dolárov.

6 31.jpg
http://www.redding.com/story/news/local/2016/12/22/horrific-attack-leaves-burney-area-residents-reeling/95776678/

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom