Smrť Čiernej Dahlie je jednou z najdesivejších nevyriešených vrážd v americkej histórii

Zdieľať
Enhanced 16313 1459533675 1.png
Foto: youtu.be

Smrť Čiernej Dahlie je jednou z najslávnejších nevyriešených vrážd v americkej histórii. Čo sa stalo Elizabeth Short a kto bol z vraždy podozrivý?

15. januára 1947 bolo nájdené mŕtve telo Elizabeth Short, neslávne známej ako Čierna Dahlia. Telo sa našlo v jarku v jednom z blokov v South North Avenue v Los Angeles. Človek, ktorý našiel mŕtvolu, si ju najskôr pomýlil s figurínou z obchodu. Telo bolo totiž nezvyčajne bledé a zbavené krvi.

V okolí nebola žiadna krv, takže jej telo sem bolo podľa všetkého privezené po vražde. Asi najhroznejšie na celom prípade je, že Elizabeth mala zohavenú tvár – mala ju rozrezanú od ucha k uchu a rez prechádzal aj jej ústami, takže to vyzeralo ako hrozivý úsmev.

Deväť dní po tom, čo sa našlo jej mŕtve telo, časopis The Examiner dostal list so správou vytvorenou z ústrižkov filmových plagátov. Správa hovorila: „Tu je zoznam vecí, ktoré patrili Dahlii.“ List tiež obsahoval rodný list mŕtvej ženy, číslo jej sociálneho poistenia, fotky, na ktorých bola, a starý adresár.

Anigif_enhanced 29730 1459530453 2.gif
https://youtu.be/_gM6NG2PN4Q Foto: youtu.be

Predtým, ako prišla Dahlia do Los Angeles, strávila nejaký čas v San Diegu s mužom menom Robert Manley. Práve Robert odviezol Dahliu do hotela Biltmore v Los Angeles. A práve tu pravdepodobne videli Dahli poslednýkrát nažive. Neskôr, po jej smrti, vraj viacerí hoteloví hostia videli jej ducha na prvom poschodí hotela. Našli sa svedkovia, ktorí videli, ako Robert Dahliu vezie do baru, ktorý je dnes známy ako Club Galaxy.

Kto je teda podozrivý z vraždy starej viac ako sedemdesiat rokov? Prvým je, samozrejme, Robert Manley. Ten sa však vrátil do San Diega ešte pred jej smrťou a prešiel detektorom lži. Zaujímavosťou však je, že Manley skončil na psychiatrii po tom, čo jeho žena povedala, že jej hovoril o tom, že počuje v hlave hlasy.

Enhanced 28700 1459531137 10.png
Hotel, v ktorom vraj videli ducha Dahlie https://youtu.be/_gM6NG2PN4Q Foto: youtu.be

Druhým podozrivým bol Joseph Dumais, ktorý mal podľa vlastných slov okno. Niekoľko dní pred smrťou Dahlie sas ňou opil. Zvláštne je, že sa k jej vražde priznal, no ukázalo sa, že v deň smrti bol vo svojej vojenskej základni, a tak bolo nemožné, aby skutok spáchal.

Tretím podozrivým bol George Hodel. Ten mal v dome tajnú miestnosť, do ktorej mali jeho deti zakázané chodiť. Hodel študoval medicínu a venoval sa chirurgii, takže by bol schopný bez problémov vytvoriť na tvári mŕtvej ženy desivý úsmev. Okrem toho, že pracoval ako doktor, mal 11 detí s piatimi rôznymi ženami. Hodelov syn Steve našiel medzi otcovými vecami fotku Dahlie, ktorú experti preskúmali. No neboli si na 100% istí, že to je Dahlia. Hodel bol tiež obvinený z toho, že sexuálne obťažoval svoju dcéru. Polícia sa rozhodla, že do jeho domu nainštaluje odpočúvacie zariadenia.

V roku 2012 si Hodelov syn vzal policajného psa do rodného domu. Pes tam vyňuchal stopy ľudských pozostatkov, no tie nemali s Dahliou nič spoločné. Zdá sa však, že George Hodel mal k vraždeniu veľmi blízko. Steve chcel, aby sa v jeho rodnom dome začalo kopať, súčasný majiteľ domu s tým však nesúhlasil, a tak prípad nebol nikdy vyriešený.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom