Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skanzen v Humennom

Sni mka obrazovky 2018 04 28 oa22.33.35.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko ponúka veľa takých miest, kde človek môže vidieť a zažiť doslova minulosť, či už ide o nejaké múzeá alebo skanzeny. Každé z takýchto miest má svoje neopísateľné čaro. Rovnako je to aj v prípade skanzenu v Humennom. Už ste tam niekedy boli?

V Humennom sa nachádza viacero zaujímavých miest a pamiatok, ktoré tvoria neodmysliteľnú súčasť tohto mesta. Zaujímavým miestom je aj skanzen, ktorý sa v meste nachádza.

Skanzen ľudovej architektúry 

Skanzen Vihorlatského múzea sa nachádza pri renesančnom kaštieli neďaleko centra mesta. Tento skanzen prezentuje návštevníkom ľudovú architektúru a bývanie na Zemplíne v minulých storočiach.

Čo sa tam nachádza?

Jednotlivé stavby ľudovej architektúry boli prenesené z viacerých oblastí regiónu a rozostavené na spôsob tradičnej hornozemplínskej dedinky. Vidieť tam môžete viacero dobovo zariadených zrubových domčekov, hospodárske stavby ako maštale, stodoly a sýpky, ale i rarity ako je kolárska, hrnčiarska a kováčska dielňa či vodný mlyn.

Dominantou je drevený kostolík

Nachádza sa tam aj charakteristický drevený kostolík, ktorý je na dominantnom, vyvýšenom mieste. Ide o drevený kostolík východného obradu svätého Michala archanjela z roku 1745 z Novej Sedlice.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor hoppeyrDátum 1. mája 2018
reklama:
reklama:
reklama: