Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrúcanina Likavského hradu

Sni mka obrazovky 2018 04 08 oa19.08.02.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero zrúcanín hradov či zámkov, ktoré boli v minulosti domovom nejedného významného panovníka. Dnes sú už veľa z nich len zrúcaninami, no ani to im neuberá na ich čare. Medzi takéto zrúcaniny patrí aj Likavský hrad. Už ste si tento hrad boli pozrieť?

Kde sa táto zrúcanina hradu nachádza?

Hrad Likava je zrúcanina hradu, ktorý patrí pod obec Likavka, v okrese Ružomberok. Vedeli ste o tom, že tento hrad je známy aj tým, že ide o najväčší hrad Liptova?

Kedy bol hrad postavený?

Prvá písomná zmienka pochádza už zo začiatku 14. storočia. Hrad bol postavený zo strategického dôvodu a jeho hlavnou úlohou bolo strážiť dôležitú cestu z Považia na Oravu a do Poľska.

Postupne sana tomto hrade vystriedalo viacero panovníkov, ktorým patril. Každý z nich hrad prestavoval podľa svojich predstáv a požiadaviek. V roku 1707 bol však hrad dobytý a zničený cisárskymi vojskami.

Súčasné využitie hradu

Napriek tomu, že Likavský hrad je v súčasnosti zrúcaninou, tak je v správe Liptovského múzea a v Hunyadyho bašte je zriadená stála expozícia dejín hradu. Už ste si tento hrad boli pozrieť?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: