Viete, čo sa v súčasnosti nachádza v Dubnickom kaštieli?

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 04 08 oa19.03.19.jpg
www.instagram.com

Napriek tomu, že naše Slovensko je je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi veľmi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Dubnický kaštieľ. Už ste tento kaštieľ niekedy navštívili?

Kedy bol kaštieľ postavený?

Kaštieľ s renesančným jadrom je štvorkrídlová budova nepravidelného tvaru, ktorú začal budovať Gašpar Ilešházi v 40. rokoch 17. storočia na staršom základe.

V kaštieli sa nachádza viacero zaujímavých miestností s dobovým nábytkom a podobne. V juhozápadnom krídle kaštieľa bolo zas vybudované oválne schodisko v klasicistickom slohu, z kotrého bol prístup do rozsiahleho parku.

Park pri kaštieli

Pri kaštieli bol vybudovaný rozsiahly francúzsky a potom anglický park. Okrem iného sa v parku nachádza aj kamenné bludisko, pripomínajúce prírodnú jaskyňu – grottu, nad ktorou bola vybudovaná drevená vyhliadková veža.

Súčasné využitie kaštieľa

V súčasnosti v Dubnickom kaštieli sídli mestské múzeum, galéria a Mestské informačné centrum. Takže je prístupný verejnosti a je možné pozrieť si viacero zaujímavých expozícií, ktoré ponúka. Už ste tento kaštieľ niekedy navštívili?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom