Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, čo sa v súčasnosti nachádza v Dubnickom kaštieli?

Sni mka obrazovky 2018 04 08 oa19.03.19.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko je je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi veľmi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Dubnický kaštieľ. Už ste tento kaštieľ niekedy navštívili?

Kedy bol kaštieľ postavený?

Kaštieľ s renesančným jadrom je štvorkrídlová budova nepravidelného tvaru, ktorú začal budovať Gašpar Ilešházi v 40. rokoch 17. storočia na staršom základe.

V kaštieli sa nachádza viacero zaujímavých miestností s dobovým nábytkom a podobne. V juhozápadnom krídle kaštieľa bolo zas vybudované oválne schodisko v klasicistickom slohu, z kotrého bol prístup do rozsiahleho parku.

Park pri kaštieli

Pri kaštieli bol vybudovaný rozsiahly francúzsky a potom anglický park. Okrem iného sa v parku nachádza aj kamenné bludisko, pripomínajúce prírodnú jaskyňu – grottu, nad ktorou bola vybudovaná drevená vyhliadková veža.

Súčasné využitie kaštieľa

V súčasnosti v Dubnickom kaštieli sídli mestské múzeum, galéria a Mestské informačné centrum. Takže je prístupný verejnosti a je možné pozrieť si viacero zaujímavých expozícií, ktoré ponúka. Už ste tento kaštieľ niekedy navštívili?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: