Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bardejovské kúpele patria k tým najstarším na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 04 08 oa18.58.46.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Kúpeľné miesta na Slovensku majú veľkú históriu a väčšinou sú situované v blízkosti prírody, a tak je to to pravé miesto na relax a oddych. Tak trošku inak je to v prípade Bardejovských kúpeľoch, ktoré sa nachádzajú len pár kilometrov od Bardejova. Už ste tam niekedy boli?

Bardejov

Mesto Bardejov patrí k známym historickým mestám Slovenska. Na námestí tohto mesta sa nachádza hneď viacero zaujímavých pamiatok ako Bazilika sv. Egídia či Budova radnice. Už ste v tomto meste niekedy boli?

Bardejovské kúpele

Bardejovské kúpele patria medzi najstaršie a najkrajšie kúpeľné miesta na Slovensku. Nachádzajú sa uprostred prekrásnej prírody horného Šariša, len 5 kilometrov od historického mesta Bardejova. Ide o naozaj veľký komplex, kde nájdete viacero liečebných miest a spolu až 8 liečivých minerálnych prameňov.

Na prvý pohľad zaujmú aj viaceré budovy, ktoré sa tam nachádzajú. Ale okrem toho aj kostolík či Múzeum ľudovej architektúry, ktoré tiež stoja za návštevu.

Múzeum ľudovej architektúry

Múzeum ľudovej architektúry, ktoré sa nachádza priamo v Bardejovských kúpeľoch je najstarším skanzenom na Slovensku. Nachádza sa tam 24 objektov, ktoré prezentujú ľudovú kultúru a staviteľstvo dvoch etník: slovenského a rusínskeho obyvateľstva, žijúceho v regióne Šariša a Zemplína.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 10. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: