Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jedinečný Dubový háj pri obci Dobrá Niva

Sni mka obrazovky 2018 04 08 oa18.54.00.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť aj celkom veľkým počtom zaujímavých a jedinečných prírodných unikátov a oblastí. Jedným z takých miest je aj Dubový háj pri obci Dobrá Niva. Už ste o tomto unikátnom mieste počuli?

Obec Dobrá Niva

Táto obec sa nachádza v okrese Zvolen, v Banskobystrickom kraji. Napriek tomu, že počtom obyvateľov či svojou rozlohou nepatrí k tým najväčším slovenským obciam, tak ukrýva veľký prírodný unikát.

Pamiatky obce

V obci sa nachádza tiež viacero historických pamiatok ako Rímskokatolícky kostol sv. Michala či Evanjelický kostol. Avšak táto obec je známa predovšetkým vďaka hradu a neďalekému Dubovému háju.

Dubový háj

Ide o oblasť starých stromov Gavurky neďaleko tejto obce. Nájsť tam môžete vyše 600 krásnych dubov, ktoré sú staré už viac ako 400 rokov. V takomto rozsahu sa niečo podobné na Slovensku nenachádza.

Ide o miesto, ktoré vyzerá ako z iného sveta. A napriek tomu, že sa toto miesto nachádza len kúsok od mestského prostredia Zvolena, tak to tam vyzerá naozaj krásne. Okrem iného je toto miesto zaujímavé aj tým, že ide o raj pre hmyz. Bolo tam objavených už mnoho vzácnych chrobákov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 10. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: