Skeč od Chick Lexi: Vysoká škola - očakávania vs. realita

Zdieľať

Takmer každý vysokoškolák sa môže stotožniť s obsahom tohto videa. A tí, ktorí sa ešte len chystajú na vysokú, aspoň uvidia, čo ich čaká.

Seminárky

Očakávanie: Začneš písať a pomaly sa do toho dostaneš. Už o necelé dve hodiny neskôr píšeš záver a sám sa divíš, ako rýchlo si to dokázal.

Realita: Začneš písať a už pri úvode sa zasekneš. Rozmýšľaš ako začať, no stále ťa nič nenapadá. Po hodine snahy to nakoniec vzdáš a písanie si odložíš na inokedy.

https://www.youtube.com/watch?v=3sqn1ejfGzw

Varenie

Očakávania: Celá natešená si vyhľadáš recepty a celý svoj jedálniček plný dobrôt si naplánuješ týždeň dopredu.

Realita: Nemáš čas, energiu a niekedy ani peniaze na jedlo, tak ti ostáva jesť jediné – instantné jedlo zo sáčku, ktoré našťastie len stačí zaliať vodou.

https://www.youtube.com/watch?v=3sqn1ejfGzw

Študentský život

Očakávania: Každý deň prináša novú príležitosť zúčastniť sa skvelej párty, ktorú nikdy nezmeškáš.

https://www.youtube.com/watch?v=3sqn1ejfGzw

Realita: Nič pre teba nie je lepšie a pohodlnejšie, ako stráviť celý deň v izbe pred notebookom s balíčkom chipsov.

Umývanie riadu

Očakávania: Vždy si po sebe umyješ a utrieš riad ihneď ako doješ, aby si mala pekný poriadok.

Realita: Pomaly ale isto si nemáš na čo nabrať jedlo, s čím jesť a ani z čoho piť, pretože všetky tvoje riady sú špinavé. Vždy si totiž povieš, že ich umyješ neskôr.

https://www.youtube.com/watch?v=3sqn1ejfGzw

Učenie sa

Očakávania: Všetky skúšky si naplánuješ s maximálnou efektívnosťou, dokonca sa prihlásiš aj na predtermíny, aby sa ti to všetko nenahromadilo na koniec.

Realita: Si hore uprostred noci, pár hodín pred skúškou. Snažíš sa obetovať spánok, aby si sa naučil celé učivo, ktoré si mal už dávno vedieť.

Rozvrh

Očakávania: Celý rozvrh si naplánuješ podľa svojich predstáv – všetky prednášky a cvičenia si naplánuješ na 2-3 dni v týždni, aby si už ostatné dni mohla mať voľno.

Realita: Ide to ako podľa tvojich snov – všetko sa ti zatiaľ podarilo zmestiť do dvoch dní, pondelka a utorka. Potom však nájdeš cvičenie, ktoré je počas len jedného dňa v týždni a musí to byť práve piatok. Ten, kto chcel chodiť cez voľné dni domov, sa určite nepoteší.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom