Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skeč od Chick Lexi: Vysoká škola – očakávania vs. realita

5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com

Takmer každý vysokoškolák sa môže stotožniť s obsahom tohto videa. A tí, ktorí sa ešte len chystajú na vysokú, aspoň uvidia, čo ich čaká.

Seminárky

Očakávanie: Začneš písať a pomaly sa do toho dostaneš. Už o necelé dve hodiny neskôr píšeš záver a sám sa divíš, ako rýchlo si to dokázal.

Realita: Začneš písať a už pri úvode sa zasekneš. Rozmýšľaš ako začať, no stále ťa nič nenapadá. Po hodine snahy to nakoniec vzdáš a písanie si odložíš na inokedy.

www.youtube.com

Varenie

Očakávania: Celá natešená si vyhľadáš recepty a celý svoj jedálniček plný dobrôt si naplánuješ týždeň dopredu.

Realita: Nemáš čas, energiu a niekedy ani peniaze na jedlo, tak ti ostáva jesť jediné – instantné jedlo zo sáčku, ktoré našťastie len stačí zaliať vodou.

www.youtube.com

Študentský život

Očakávania: Každý deň prináša novú príležitosť zúčastniť sa skvelej párty, ktorú nikdy nezmeškáš.

www.youtube.com

Realita: Nič pre teba nie je lepšie a pohodlnejšie, ako stráviť celý deň v izbe pred notebookom s balíčkom chipsov.

Umývanie riadu

Očakávania: Vždy si po sebe umyješ a utrieš riad ihneď ako doješ, aby si mala pekný poriadok.

Realita: Pomaly ale isto si nemáš na čo nabrať jedlo, s čím jesť a ani z čoho piť, pretože všetky tvoje riady sú špinavé. Vždy si totiž povieš, že ich umyješ neskôr.

www.youtube.com

Učenie sa

Očakávania: Všetky skúšky si naplánuješ s maximálnou efektívnosťou, dokonca sa prihlásiš aj na predtermíny, aby sa ti to všetko nenahromadilo na koniec.

Realita: Si hore uprostred noci, pár hodín pred skúškou. Snažíš sa obetovať spánok, aby si sa naučil celé učivo, ktoré si mal už dávno vedieť.

Rozvrh

Očakávania: Celý rozvrh si naplánuješ podľa svojich predstáv – všetky prednášky a cvičenia si naplánuješ na 2-3 dni v týždni, aby si už ostatné dni mohla mať voľno.

Realita: Ide to ako podľa tvojich snov – všetko sa ti zatiaľ podarilo zmestiť do dvoch dní, pondelka a utorka. Potom však nájdeš cvičenie, ktoré je počas len jedného dňa v týždni a musí to byť práve piatok. Ten, kto chcel chodiť cez voľné dni domov, sa určite nepoteší.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 15. mája 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o