Skutoční vlkolaci? Pravdivé prípady klinickej lykantropie – 1. časť

2 / 6
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skutoční vlkolaci? Pravdivé prípady klinickej lykantropie – 1. časť

Gilles Garnier

Gilles Garnier bol muž z 16. storočia žijúci vo Francúzsku, kde sa rozhodol pre život v lese. Neskôr sa zamiloval do ženy z neďalekej dediny, blízko mesta Dole. Jeho milovaná sa rozhodla, že sa pridá k jeho životu v prírode. Gilles vedel, že jeho život je náročný, všetko si musel zaobstarať sám. Živiť novú manželku bolo niečo, na čo nebol pripravený.

Https://pixabay.com/p 1886620/?no_redirect
Foto: www.imgur.com

Netrvalo dlho a z neďalekej dediny začali miznúť deti. Po každej noci sa prebudil ďalší a ďalší pár, ktorý ráno objavil posteľ svojho dieťaťa prázdnu. V blízkych lesoch bolo dokonca objavené zohavené telo desaťročného chlapca. Spočiatku si autority mysleli, že majú dočinenia s nejakým krvilačným zvieraťom. Čoskoro však pochopili, že v okolí sa deje niečo úplne iné.

Https://www.youtube.com/watch?v=kMn7Dj5N4lI&t=272s
Foto: www.imgur.com

Pátracia skupina totižto natrafila na hrôzostrašnú scénu. Mŕtve dieťa, nad ktorým sa skláňala postava, spočiatku pripomínajúca vlka. Svetlo z fakle však odhalilo, že sa v skutočnosti jednalo o Gillesa. Po zadržaní sa Gilles Garnier priznal k únosu 4 detí, ktorými chcel nakŕmiť seba a manželku.

Https://www.youtube.com/watch?v=kMn7Dj5N4lI&t=272s
Foto: www.imgur.com

Tvrdil, že počas jednej noci, keď sa vybral na lov, k nemu pristúpil diabol a dal mu masť, vďaka ktorej sa môže zmeniť na vlka. A vtedy začalo krvilačné zabíjanie. Nech už bol Gillesov motív akýkoľvek, vraždy boli hrôzostrašné, no najmä skutočné, za čo bol v roku 1573 upálený zaživa.

Na úvod
1 / 5
Nasledujúce