Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sledujte nálepky na ovocí. Môžu vám pri jeho výbere pomôcť

Ovocie s nalepkami.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Teraz si už človek nemôže byť v obchode ničím istý. Najlepšie je domáce ovocie a zelenina, no nie každý má tú možnosť si ho vypestovať. Takmer všetky druhy sú dostupné v obchodoch. Sú však naozaj také zdravé, ako ich prezentujú? 

Všetci dobre vieme, že ovocie a zelenina prechádzajú určitým procesom, kým sa dostavia na pulty našich obchodov. A to z toho dôvodu, aby vyzerali krajšie a vydržali dlhšie. Preto je najlepšie si ich vypestovať doma. No ak niekto nemá túto možnosť, nič iné mu neostáva, ako si ich kúpiť.

Jablko.jpg
pixabay.com

Ovocie a zelenina sú zdrojmi vitamínov a mali by byť súčasťou nášho každodenného jedálnička. Či už ide o exotické ovocie alebo bežne doma vypestované, je to vždy tá správna voľba. Niektorí ľudia sú zástancami výroku „zelenina ako liek“. Nie je to však celkom pravda, ak je práve postriekaná chemickými prípravkami. A to isté platí aj o ovocí.

ovocie na trhu
pixabay.com

Ako ste si už určite všimli, niektoré druhy ovocia majú na sebe nálepku. Tá nám môže dať informáciu, ako s ním bolo zaobchádzané. Umelé hnojivá boli pravdepodobne použité v prípade, že nálepka obsahuje 4 miestny kód začínajúci číslami 3 alebo 4. V prípade, že nálepka obsahuje 5-miestny kód s číslom 9, potom by produkcia mala byť kultivovaná tradičným spôsobom a tieto produkcie sú známe ako ekologické. Hnojivá a pesticídy sa nepoužívajú. GMO produkty sú geneticky modifikované a majú nálepky s 5-miestnym kódom, ktorý začína s číslom 8.

nálepky na ovocí
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 31. mája 2017Zdroj www.healthyfoodteam.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: