Slizká pretvárka a propagácia potláčania ľudských práv?! Ficova vláda opäť pod paľbou kritiky

Zdieľať
Najky titulka 8 1.jpg
Foto: SITA/Kancelária NR SR, SITA/Milan Illík

Strana žiada mimoriadnu schôdzu, no koaliční poslanci ju pravdepodobne neotvoria. Majerský sa pýta, kde je „nová politická kultúra“ a obviňuje koalíciu zo znemožňovania diskusie v parlamente.

Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský vyzýva predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) a poslancov vládnej koalície, aby v utorok prišli do práce a otvorili mimoriadnu schôdzu o odvolávaní podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD).

Ako uviedol vo svojom stanovisku, zachytil informácie, že koaliční poslanci schôdzu neplánujú otvoriť. „Predstavitelia vládnej koalície často hovoria o slušnosti a novej politickej kultúre, úsmev do kamery im nechýba, ale skutky áno. Kde je tá nová kultúra, keď nám nedovolia diskutovať v parlamente?,“ pýta sa Majerský.

Zdôraznil, že Ľuboš Blaha ako jeden z najvyšších reprezentantov Slovenskej republiky doma a v zahraničí nahradil obraz prezidentky obrazom masového vraha cudzej mocnosti Che Guevarom. Zároveň odobral vlajku Európskej únie, ktorá reprezentuje naše partnerstvá a pomoc Slovensku. Z tohto dôvodu ho chce KDH odvolať z funkcie.

KDH ako najstaršia ponovembrová strana na Slovensku a priamy dedič protikomunistického disentu sa nemieni nečinne prizerať na vulgárne a prízemné šliapanie po symboloch demokracie a ich nahrádzanie symbolmi jednej z najohavnejších diktatúr všetkých čias. „Sme presvedčení, že svojím konaním propagoval hnutia smerujú k potláčaniu ľudských práv a slobôd,“ píše KDH v odôvodnení návrhu na odvolanie Blahu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom