Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenské národné divadlo v Bratislave

Sni mka obrazovky 2018 03 30 oa10.47.32.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Naše hlavné mesto sa môže pochváliť hneď viacerými významnými a jedinečnými pamiatkami. Okrem hradu či zaujímavých kostolov do tejto skupiny patrí určite aj Historická budova Slovenského národného divadla.

Slovenské národné divadlo

Slovenské národné divadlo je jednou z najvýznamnejších kultúrnych inštitúcií Slovenska. Svoje dejiny začalo písať krátko po vzniku prvej česko-slovenskej republiky v roku 1920. Slovenské národné divadlo je tvorené troma zložkami so stálymi profesionálnymi súbormi, ktorými sú Činohra, Opera a Balet.

Historická budova

Historická budova SND je novorenesančná budova, ktorá sa nachádza na Hviezdoslavovom námestí. Budova je národnou kultúrnou pamiatkou. A v súčasnosti sa v nej hrajú predstavenia už len príležitostne.

Nová budova

Okrem Historickej budovy má Slovenské národné divadlo aj Novú budovu. Tá bola slávnostne otvorené v roku 2007. Okrem umeleckých diel, ktoré sú súčasťou budovy, sú v priestoroch divadla rozmiestnené divadelné kostýmy a aj výstavy.

Nová budova sa nachádza neďaleko rieky Dunaj a dotvára celkovú atmosféru tohto nábrežia. Okrem pravidelných divadelných predstavení slúži táto budova aj ako priestor v rámci odovzdávania viacerých významných ocenení.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 2. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: