Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrúcanina Plaveckého hradu

Sni mka obrazovky 2018 03 30 oa10.30.16.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko nepatrí rozlohovo k tým najväčším krajinám, no napriek tomu ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásna zrúcanina Plaveckého hradu. Už ste si boli zrúcaniny tohto hradu niekedy pozrieť?

Kde sa hrad nachádza?

Hrad sa nachádza nad obcou Plavecké Podhradie, v okrese Malacky, na kopci Pohanská na západnom úpätí Malých Karpát. Zrúcaniny hradu sú vidieť už z diaľky.

Kedy bol postavený?

Hrad bol postavený ako kráľovská pohraničná pevnosť v druhej polovici 13. storočia. Hrad mal postupne viacero významných panovníkov ako napríklad Stibora zo Stiboríc či vlastníkmi boli aj Pálfiovci.

Začiatkom 18. storočia ho poškodilo cisárske vojsko, ktoré ho dobylo od povstalcov. Odvtedy ho už neobnovili.

Plavecká jaskyňa

Začiatkom 19. storočia Plaveckú jaskyňu Pálffyovci, po vykonaní menších úprav, ako prvú jaskyňu na Slovensku sprístupnili verejnosti. Dnes je Plavecká jaskyňa otvorená len príležitostne, no oplatí sa ísť si pozrieť okrem hradu aj túto jaskyňu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 1. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: