Slovensko a ďalšie krajiny sa spoja a pomôžu s obnovou Ukrajiny, pôjde o množstvo projektov

Zdieľať
Najky titulka 8 2.jpg
Foto: AP Photo/Efrem Lukatsky, www.facebook.com

Obnova Ukrajiny sa podľa viacerých odborníkov stáva najväčším ekonomickým projektom v Európe. Už teraz sa odhaduje na stovky miliárd dolárov. 

Slovenskí podnikatelia majú opäť príležitosť nadviazať nové kontakty s partnermi zo súkromnej ako aj verejnej sféry z Ukrajiny. Ako na sociálnej sieti informuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), v týchto dňoch totiž prebieha druhá medzinárodná výstava a konferencia ReBuild Ukraine 2023.

Veľtrh je zameraný na obnovu Ukrajiny a Slovensko je jednou z 26 krajín, ktoré počas neho prezentuje 23 slovenských firiem zo stavebného a energetického sektora. Akcie sa okrem iných zúčastňujú aj predstavitelia 26 ukrajinských municipalít.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obnova Ukrajiny sa podľa viacerých odborníkov stáva najväčším ekonomickým projektom v Európe. Už teraz sa odhaduje na stovky miliárd dolárov. V rámci nej sa hovorí o projektoch na letiskách, či pri výstavbe nových ciest a mostov. Potrebné budú aj investície do nových bytov, kancelárií, logistických a priemyselných parkov, obrovský bude aj trh pôžičiek.

ReBuild Ukraine je medzinárodné podujatie, ktoré sa už druhýkrát koná v poľskej Varšave. Na podujatí sa stretávajú ukrajinské orgány, miestne komunity a podniky, medzinárodné finančné inštitúcie a podniky z iných krajín, ktoré majú záujem o obnovu krajiny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom