Slovensko v boji o Oscara! Prečítaj si, ktorý film má šancu získať pozlátenú sošku!

Zdieľať
86th Academy Awards - Set up
Preparations continue on the red carpet during rainy weather for the 86th Academy Awards in Los Angeles, Friday, Feb. 28, 2014. The Academy Awards will be held at the Dolby Theatre on Sunday, March 2. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Rekordných 83 cudzojazyčných filmov sa tento rok prihlásilo do boja o Oscara. Svoje želiezko v ohni má aj Slovensko filmom režiséra Miloslava Luthera Krok do tmy.

Ako informovala americká Akadémia filmových umení a vied na svojej oficiálnej stránke, o nomináciu na Oscara sa prihlásilo najväčšie množstvo uchádzačov. Prvýkrát sú medzi nimi aj krajiny Kosovo, Malta či Panama. Medzi uchádzačmi nechýbajú ani naši susedia Česi, Poliaci, Maďari či Rakúšania. Nominácie budú vyhlásené 15. januára a slávnostný gala večer 87. ročníka prebehne 22. februára v Dolby Theatre v Los Angeles.

FILM: Krok do tmy
Záber z filmu Krok do tmy.

V slovenskej dobovej dráme Krok do tmy sa predstavili Marko Igonda, Monika Haasová, Miroslav Donutil aj Marián Geišberg. Film zachytáva príbeh mladého lekára, ktorý sa nevie vyrovnať s rozhodnutiami, ktoré musel vykonať počas vojny. Minulosť ho dobieha aj roky po nej a útechu hľadá v mimomanželských aférach.

Myslíš si, že má Slovensko šancu získať nomináciu na toto prestížne ocenenie?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom