Smrť na kopci Meon Hill – vražda spojená s čarodejníctvom nemá vinníka

Zdieľať
Meonhillmurdertitulna.jpg

Charles Walton bol 74-ročný muž, ktorý sa počas dňa svätého Valentína v roku 1945 vybral zo svojej dediny Lower Quinton na blízky kopec Meon Hill. Čas však bežal a muž sa ani do večera nevrátil domov. Jeho neter sa ho rozhodla hľadať, no to, čo našla, nečakala ani v najhoršom sne. Na kopci Meon Hill našla už len zohavené telo svojho strýka Charlesa Waltona. Tento muž za sebou zanechal mnoho nezodpovedaných otázok.

Smrť Charlesa Waltona na kopci Meon Hill je jednou z najstarších nevyriešených vrážd Veľkej Británie, zahŕňajúca mnoho krvi, podozrení a spojitosti s čarodejníctvom. 74-ročný farmár bol známy ako tak trocha nezvyčajná povaha, no napriek tomu bol v dedine, v ktorej žil aj so svojou neterou Edie, veľmi obľúbený.

Https://www.youtube.com/watch?v=dfnu6LKLjZ8

Naposledy bol videný 14. februára 1945, ako kráča na kopec Meon Hill, kam šiel obrábať pole a strihať krovie. Nikdy sa však už domov nevrátil. Tohto starca postretol krutý koniec, keď bol nájdený s kosou, zabodnutou v krku, a vidlami, ktorými bol pribodnutý k zemi. Do jeho hrude bol vyrytý obrovský kríž, ktorý dedinčanov doviedol k podozreniu, že išlo o vraždu spojenú s čarodejníctvom.

Https://www.youtube.com/watch?v=dfnu6LKLjZ8

Kopec Meon Hill, kde bolo nájdené Charlesove telo, bol po stáročia centrom viacerých čudných príbehov a legiend, ktoré zahŕňali taktiež veľké čierne psy, číhajúce na údajne strašidelnom kopci.

Počas vyšetrovania policajti natrafili na knihu, ktorá zahŕňala miestny folklór, zvyky a povery. Kniha obsahovala pasáž, ktorá spomínala smrť muža menom Charles Walton z roku 1885, ktorý zomrel po tom, čo videl zlovestného ducha. Klebety sa rýchlo rozšírili a nedávno zabitý Charles Walton sa dostal do spojitosti s mužom rovnakého mena, ktorého smrť sa spomínala v knihe.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/Meon_Hill_from_Baker%27s_Hill_ _geograph.org.uk_ _781120.jpg

Hlavným podozrivým v tomto prípade bol Charlesov zamestnávateľ Alfred John Potter. Nikto však netušil, prečo by vykonal vraždu tak nechutným a rituálnym spôsobom. Ako pokračovalo vyšetrovanie, dedinčania na kopci Meon Hill natrafili na obeseného čierneho psa, ktorý rozprúdil teóriu o tom, že Charles vykonával čarodejníctvo.

To zase viedlo k podozreniu, že dedinčan si zvolil takúto rituálnu vraždu z dôvodu, aby očistil dedinu od temných síl, privolaných Charlesovými čarami. Napriek všetkému neexistoval žiaden priamy dôkaz, ktorý by dokázal vraždu Charlesa Waltona pripísať konkrétnej osobe. Dodnes je tento prípad nevyriešený a odpovede na otázky sú do dnešného dňa záhadou.

Http://s0.geograph.org.uk/photos/67/43/674397_c731d0f7.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom