Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Smrteľne chorá žena podstúpila eutanáziu! Rozhodla sa zomrieť dôstojne a so svojimi blízkymi…

Horizon33_2014-11-4_10-15-11
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Američanka Brittan Maynard sa 1. novembra rozhodla zomrieť. Trpela totiž veľmi ťažkou formou rakoviny mozgu…

Brittany, ktorej lekári zistili veľmi agresívnu formu nádoru na mozgu len v apríli tohto roka, sa rozhodla ukončiť svoj život pomocou eutanázie. Lekári jej totiž dávali len šesť mesiacov života a šanca na vyliečenie nebola žiadna. Brittany odmietla čakať na bolestivú smrť a odhodlala sa pre iné riešenie. Keďže je eutanázia v USA dovolená len v piatich štátoch, musela sa Brittany s manželom odsťahovať zo San Francisca do Oregonu. Ešte pred smrťou sa táto mladá žena snažila cestovať, koľko sa dalo a tiež založila organizáciu, ktorá sa presadzuje o povolenie eutanázie v celých Spojených štátoch.

Brittany si za deň svojej smrti vybrala prvý november. V tento deň pridala na svoj Facebook posledný status: „Dnes je deň, ktorý som si vybrala pre svoju smrť, tvárou v tvár smrteľnej chorobe, strašnej rakovine mozgu, ktorá mi toho vzala tak veľa…ale mohla ešte oveľa viac.“

Samozrejme, jej rozhodnutie vyvolalo búrlivé diskusie, no viacerí sa zhodli v tom, že naučila svet, ako zomrieť dôstojne. Na druhej strane jej rozhodnutie kritizovali odporcovia asistovanej samovraždy, ktorí tvrdia, že je v rozpore z náboženskými a etickými normami.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 4. novembra 2014Zdroj youtube.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: