Smrteľne chorá žena podstúpila eutanáziu! Rozhodla sa zomrieť dôstojne a so svojimi blízkymi...

Zdieľať
Horizon33_2014-11-4_10-15-11

Američanka Brittan Maynard sa 1. novembra rozhodla zomrieť. Trpela totiž veľmi ťažkou formou rakoviny mozgu…

Brittany, ktorej lekári zistili veľmi agresívnu formu nádoru na mozgu len v apríli tohto roka, sa rozhodla ukončiť svoj život pomocou eutanázie. Lekári jej totiž dávali len šesť mesiacov života a šanca na vyliečenie nebola žiadna. Brittany odmietla čakať na bolestivú smrť a odhodlala sa pre iné riešenie. Keďže je eutanázia v USA dovolená len v piatich štátoch, musela sa Brittany s manželom odsťahovať zo San Francisca do Oregonu. Ešte pred smrťou sa táto mladá žena snažila cestovať, koľko sa dalo a tiež založila organizáciu, ktorá sa presadzuje o povolenie eutanázie v celých Spojených štátoch.

Brittany si za deň svojej smrti vybrala prvý november. V tento deň pridala na svoj Facebook posledný status: „Dnes je deň, ktorý som si vybrala pre svoju smrť, tvárou v tvár smrteľnej chorobe, strašnej rakovine mozgu, ktorá mi toho vzala tak veľa…ale mohla ešte oveľa viac.“

Samozrejme, jej rozhodnutie vyvolalo búrlivé diskusie, no viacerí sa zhodli v tom, že naučila svet, ako zomrieť dôstojne. Na druhej strane jej rozhodnutie kritizovali odporcovia asistovanej samovraždy, ktorí tvrdia, že je v rozpore z náboženskými a etickými normami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom