Táto žena sa o mesiac zabije! Prečo sa odhodlala k takému hroznému činu?

Zdieľať
Horizon33_2014-10-9_11-31-56

30-ročná Brittany má pred sebou posledný mesiac života. Potom sa chytí za ruky so svojimi blízkymi a s manželom, pustí si hudbu a zje tabletku, ktorá ju bezbolestne zabije…

Brittany Maynard má totiž mimoriadne agresívnu formu rakoviny mozgu a rohodla sa, že z tohto sveta odíde dôstojne a z vlastného rozhodnutia. Lekári jej povedali, že jej  zostáva asi 6 mesiacov života, no  Brittany omieta totiž čakať na bolestivú smrť. Keďže je eutanázia v USA dovolená len v piatich štátoch, musela sa Brittany s manželom odsťahovať zo San Francisca do Oregonu.

Horizon33_2014-10-9_11-31-27

Brittany po smrti netúži, no vie, že sa jej so svojou ťažkou diagnózou nevyhne. Všetky jej veľké plány do budúcnosti sa v okamihu zrútili ako domček z karát. Brittany a jej manžel sa snažili o dieťa, no po diagnostikovaní rakoviny sa sen o založení rodiny rozplynul. Brittany sa však rozhodla, že bude cestovať, koľko sa bude dať.

6 mesiacov, ktoré jej lekári dávali, uplynie 1. novembra, a to je deň, na kedy si Brittany svoj odchod z tohto sveta naplánovala. Pred smrťou však rozbehla internetovú kampaň, ktorá žiada povolenie eutanázie v celých Spojených štátoch.

https://www.youtube.com/watch?v=W0eVum0weKg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom