Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Snoop Dogg a jeho skutočne bohatá kariéra. A to nielen tá spevácka!

profil snoop dogg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Snoop Dogg patrí k najpredávanejším umelcom všetkých čias. Máte radi jeho hudbu? 

Kto je Snoop Dogg

Snoop Dogg, vlastným menom Calvin Cordozar Broadus, Jr., je úspešný americký rapper, spevák-skladateľ a dokonca aj herec. Celosvetovo predal viac ako 30 miliónov albumov. Dá sa povedať, že jeho hudobná kariéra začala v roku 1992, kedy ho objavil Dr. Dre. S ním začal Snoop Dogg spolupracovať na albume The Chronic (1992) a na piesni pre film Deep Cover.

V roku 1993 vydal Snoop Dogg svoj debutový album The Doggystyle vďaka vydavateľstvu Death Row Records, pričom debutoval na 1. mieste v rebríčkoch Billboard 200 a Hot R&B/Hip-Hop Songs. Počas prvého týždňa predaja sa predalo takmer 1 milión jeho kópií.

V roku 1994 bol album The Doggystle certifikovaný 4 platinovými platňami, pričom boli z neho vydané hitové single „What’s My Name“ a „Gin & Juice“. Jeho druhý album The Doggfather z roku 1996 takisto debutoval na 1. mieste v oboch spomínaných rebríčkoch, a bol z neho vydaný hlavný singel „Snoop’s Upside Ya Head“. Album bol certifikovanými 2 platinovými platňami.

Snoop Dogg – Drop It Like It’s Hot

Po skončení spolupráce s Death Row, podpísal nahrávaciu zmluvu s vydavateľstvom No Limit Records, s ktorým nahral ďalšie tri albumy: Da Game Is to Be Sold, Not to Be Told (1998), No Limit Top Dogg (1999) a Tha Last Meal (2000). Potom Snoop Dogg v roku 2002 podpísal zmluvu s vydavateľstvami  Priority/Capitol/EMI Records, kedy vydal album Paid tha Cost to Be da Boss.

V roku 2004 podpísal zmluvu s vydavateľstvom Geffen Records pre ďalšie tri albumy: R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece, Tha Blue Carpet Treatment a Ego Trippin‘. Snoop Dogg bol tiež trénerom mládežníckej futbalovej ligy a vysokoškolského futbalového tímu. V septembri 2009 bol Snoop Dogg najatý vydavateľstvom EMI ako predseda Priority Records.

Po tom, ako v roku 2012 navštívil Jamajku, ohlásil svoje prekonvertovanie na rastafariánstvo a tiež nové umelecké meno Snoop Lion. Pod novým umeleckým menom vydal reggae album Reincarnated a rovnomenný dokument začiatkom roku 2013, pričom oba sú o jeho jamajskom zážitku. V súčasnosti pracuje na poslednom štúdiovom albume pod svojím rappovým umeleckým menom Snoop Dogg.

Snop Dogg je nielen hviezdou hip-hopovej a rappovej hudby, ale taktiež hercom, ktorý má na konte už mnoho celovečerných filmov a niekoľko televíznych programov.

Okrem toho prispel svojimi piesňami na soundtracky k filmom ako Bad Boys 2, Charlieho anjeli: Na plné pecky, Dr. Dolittle 2 a Nežiadaj o svoj posledný tanec. V roku 1998 sa vrhol na herectvo a debutoval malou rolou vo filme Half Baked.

Postupom času sa objavil v mnohých filmoch vrátane Tvrďas, Training Day, The Wash či Bones, v ktorom si zahral svoju prvú významnejšiu hlavnú rolu. Svoj hlas prepožičal postave Ronnieho Rizzata vo filme Malibu’s Most Wanted.

Zaujímavosti o Snoop Doggovi

– dátum narodenia – 20. október 1971

– miesto narodenia – Long Beach, Kalifornia, USA

– hudobný žáner – Hip-hop, G-funk, Reggae, Gangsta rap

– výška: 1,93 m 

– manželka: Shante Broadus

– deti: Cori Broadus, Corde Broadus, Cordell Broadus, Julian Corrie Broadus 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 15. októbra 2018Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: